Pielęgnacja skrzydłokwiatu. O tym musisz pamiętać
Soczyście zielone liście i eleganckie kwiatostany sprawiają, że skrzydłokwiat to jeden z najpiękniejszych okazów domowych. Biorąc pod uwagę jego zdolność oczyszczania powietrza, z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że to trafiony wybór podczas komponowania swojej zielonej przestrzeni w domowym zaciszu.
Jak wygląda pielęgnacja skrzydłokwiatu? Nie jest zbyt kapryśny czy wymagający, więc jego uprawa nie stanowi dużego wyzwania. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym będzie kwitnąć długo, a jego liście będą miały intensywną barwę i połysk.
-
Skrzydłokwiat – stanowisko: Znajdź dla niego miejsce jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Doniczkę ustaw w takim miejscu, by nie był narażony na przeciągi.
-
W doniczce ze skrzydłokwiatem powinno znaleźć się podłoże żyzne i przepuszczalne o lekko kwaśnym odczynie.
-
Pamiętaj o częstym zraszaniu tego okazu. Skrzydłokwiat (pochodzący z Ameryki Środkowej i Południowej) doskonale rozwija się przy dużej wilgotności.
-
Roślina lubi umiarkowane temperatury. Zimą powinna ona mieścić się w przedziale 16-18°C, a latem 18-22°C.
Domowy nawóz do skrzydłokwiatu: Będzie rosnąć jak na drożdżach
Skrzydłokwiat jest w stanie wiele wybaczyć, nawet chwilowe przerwy w podlewaniu. Chcąc jednak osiągnąć jak najlepsze rezultaty w uprawie roślin doniczkowych, warto wspomóc go domową odżywką na bazie produktu, który kojarzymy przede wszystkim z wypiekami.
Jak zrobić nawóz z drożdży do podlewania skrzydłokwiatu?
Do domowego użytku najlepiej nadaje się nawóz z drożdży niesfermentowanych. To wariant najprostszy i najszybszy. Wystarczy, że kostkę świeżych drożdży (100 g) rozdrobnisz i zalejesz 10 litrami ciepłej wody. Mieszankę odstaw na godzinę – po jej upływie odżywka jest gotowa do użycia i nie wymaga rozcieńczania.
Jakie efekty przynosi podlewanie roślin drożdżami?
Stosowanie drożdży jako naturalnego nawozu pozwala dostarczyć roślinom cenne witaminy z grupy B, które je odżywiają i pobudzają do wzrostu. Przy okazji zafundujemy im koktajl bogaty w fosfor, magnez i potas, czyli minerały sprzyjające odporności oraz rozrostowi systemu korzeniowego. Zdrowy fundament rośliny to klucz do sukcesu.
Skrzydłokwiat będzie więc rozwijać i długo utrzymywać efektowne kwiaty. Dobrą kondycję rośliny rozpoznasz również na podstawie intensywnie zielonych, błyszczących i stosunkowo sztywnych liści. Obejdzie się bez ich usychania, wiotczenia i pojawiania się szpecących przebarwień.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS