A A+ A++

Żadnych sprawdzianów, klasówek i odpytywania do końca tego roku szkolnego – to nauczyciele ze szkoły podstawowej nr 24 w Toruniu obiecali swoim uczniom. Na początku maja, kiedy rząd zapowiedział powrót do nauki stacjonarnej, na szkolnym profilu na Facebooku ukazała się lista tego, czego dzieci mogą spodziewać się po powrocie do szkół. Na niej pojawiły się m.in. docenianie zamiast oceniania, spotkania z koleżankami i kolegami, rozmowy o ważnych sprawach. Ten list otwarty powstał z inicjatywy dyrektor SP nr 24 Ewy Wronkowskiej po konsultacjach z nauczycielami.

Nauczyciele nie dokładają stresu

Skąd taki pomysł? – Dzieci po tak długiej przerwie miały obawy przed powrotem do szkół. Czytaliśmy w mediach społecznościowych, że w całej Polsce nauczyciele zapowiadali sprawdzanie zeszytów i wiedzy zdobytej podczas zdalnej nauki – mówi Wronkowska.

Dyrektor SP nr 24 dodaje, że w domach zdarzały się różne trudne sytuacje. Jedne dzieci uczyły się więcej, inne mniej i trudno ustalić tego dokładne powody. – Uznaliśmy, że pracując tak długo i systematycznie, wiemy, co dzieci umieją, i potrafimy je ocenić. W związku z tym nie musimy ich teraz martwić sprawdzianami, kartkówkami i pytaniem. Zmotywować do pracy można inaczej niż złymi ocenami – mówi Ewa Wronkowska i zaznacza, że kto będzie się chciał pochwalić osiągnięciami z okresu zdalnej nauki i np. poprosi o odpytanie, dostanie taką możliwość.

Po powrocie do nauki stacjonarnej szkoła podstawowa nr 24 stawia na relacje i integrację. Nauka odbywa się w lżejszej formie. Dzieci dostają możliwość rozmów, nawiązywania kontaktów, współpracy.

Uczniowie SP nr 24 z ulgą przyjęli zapewnienie o braku sprawdzianów do końca roku. Ucieszyli się też rodzice. Dziękowali nauczycielom i dyrekcji. – Bardzo pozytywne i zachęcające do powrotu – komentowali.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwietlisty Szlak zabija w Peru. 16 ofiar
Następny artykułEKG: Na termomodernizację budynków do 2050 r. możemy potrzebować setek miliardów zł