1. Rewitalizacja rynku w Leżajsku
Decyzja o rewitalizacji rynku w Leżajsku zapadła już w 2019 roku, ale to właśnie w czerwcu 2022 zakończono prace na nowym “zrewitalizowanym” placu.
W ramach wymiany nawierzchni wycięto wszystkie drzewa, a także pozbyto się trawników i klombów. Ta “wzorcowa rewitalizacja” odbyła się szerokim echem w internecie, ale na oficjalnym profilu miasta, wszystkie negatywne komentarze były usuwane.
Rynek w Leżajsku przed ‘rewitalizacją’ Fot. Facebook, profil: Leżajsk moje miasto
Komentarze na temat obecnej aranżacji miejskiego placu to najczęściej słowa: “Płakać się chce, jak widzę ten beton, a pamiętam piękne drzewa i zieleń, która zniknęła!”
Nowy rynek w Leżajsku Fot. Facebook, profil Leżajsk moje miasto
2. Betonoza ulicy Słowackiego – Kędzierzyn Koźle
Miasto Kędzierzyn-Koźle, w minionym roku mogło się “pochwalić” zakończonym remontem ulicy Juliusza Słowackiego. Owocem prac była wycinka niemal wszystkich starych drzew, zamiast których obecnie znajdziemy tam poszerzony pas drogowy i nowe miejsca parkingowe.
Wycinka drzew może budzić kontrowersje, ale miejsca parkingowe widocznie były w tym wypadku priorytetem i nikt nie słyszał o zjawisku wysp ciepła.
Ulica Juliusza Słowackiego przed i po. Na zdjęciach w mapach google nadal możemy zobaczyć rosnące drzewa i zieleń wzdłuż ulicy Słowackiego Fot. górne zdjęcie: zrzut ekranu – mapy google, dolne zdjęcie: materiały Biura Komunikacji Medialnej Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle
Ulica Juliusza Słowackiego przed i po. Na zdjęciach w mapach google nadal możemy zobaczyć rosnące drzewa i zieleń wzdłuż ulicy Słowackiego Fot. górne zdjęcie: zrzut ekranu – mapy google, dolne zdjęcie: materiały Biura Komunikacji Medialnej Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle
3. Patriotyczne ławeczki za 100 tysięcy złoty/sztuka
Patriotyczna ławka w Parku Śląskim Fot. Instagram
W tym roku byliśmy również świadkami patriotycznych ławek, z dodatkiem nietypowego niebieskiego koloru, co powodowało dodatkowe komentarze. Obiekty te pojawiły się w kilkunastu miastach Polski z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Powstawały bez zgłoszenia i były bardzo wątpliwej jakości. W mediach głośno było o zniszczeniach, którym ulegały te niezwykle drogie ławki już po jednym deszczu.
Oprócz wspomnianych możemy wymienić również:
4. Usunięcie historycznych witraży podczas remontu zabytkowej kolegiaty NMP Królowej Polski w Gdyni
5. Kolejny Betonowy Rynek w Zakliczynie.
6. Pozbawiony zieleni Kopiec Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzeskiej
Czy możecie zaproponować coś jeszcze co może konkurować w kategorii najgorszych wpadek polskiej architektury w roku 2022?
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS