A A+ A++

Pielgrzymi uczestniczyli 17 września br. w uroczystościach odpustowych z okazji Święta Podwyższenia Krzyża na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym – „górskim sanktuarium”. Eucharystii przewodniczył dziekan andrychowski ks. prałat Stanisław Czernik.

Proboszcz parafii św. Macieja w Andrychowie podkreślił, że krzyż Chrystusowy i ołtarz są jednością. „To, co dokonało się na krzyżu powtarza się w formie bezkrwawej ofiary na ołtarzu” – wskazał.

Kaznodzieja zwrócił uwagę, że jedną z przyczyn obecnego kryzysu wiary wśród młodych jest brak żywego świadectwa. „Czy czasem jednym z powodów nie jest brak krzyża w naszym domu na ścianach? Niech ci młodzi widzą, że umiemy się przeżegnać, modlić się, że u nas jest autentyczna wiara w Boga” – zaapelował.

„Przyszliśmy w pokorze przed Jezusem, abyśmy w całym naszym ziemskim życiu mieli udział w podwyższeniu tego krzyża, żeby krzyż Chrystusa nieustannie wywyższany był w naszych sercach, żeby w naszych domach go nie zabrakło, żeby ci młodzi widzieli, że Chrystus nas odkupił, żeby widzieli w krzyżu znak naszego zbawienia” – podkreślił.

Ks. Czernik podziękował opiekunom górskiego miejsca modlitwy i pielgrzymowania.

Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym to jedyny szczyt górski w Polsce noszący imię papieża – Polaka. Wzniesienie liczy 890 metrów n.p.m. Znajduje się tu kaplica postawiona w 1995 r. oraz stalowy krzyż z 1991 r., poświęcony „ludziom gór”.

W kaplicy stoi fotel, na którym Jan Paweł II siedział podczas wizyty w Skoczowie w 1995 r., oraz podarowane przez papieża różańce. Nieopodal znajduje się Droga Krzyżowa z rzeźbionymi stacjami, kilka mniejszych kapliczek, dzwonnica i pomnik Jana Pawła II. W kaplicy cyklicznie odprawiane są Msze św.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCaritas: Nakrętki dla Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci