A A+ A++

Liczba wyświetleń: 654

Opozycja podpisała porozumienie ws. wspólnych list wyborczych. Jak na razie pakt dotyczy senatu, gdzie opozycja ma większość.

Opozycja wystawi wspólnych kandydatów do wyborów w Senacie. Porozumienie zawarły KO, Nowa Lewica, PSL, Polska 2050 i samorządowcy. „Pakt senacki to zobowiązanie wszystkich partii opozycyjnych. My wiemy, jaka jest waga tych wyborów. Wiemy, jak wiele zależy od tego, żebyśmy byli razem i żebyśmy wygrali” – wyjaśnił sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej.

Polityk podkreśla, że jego ugrupowanie jest otwarte na inne środowiska, które ma być jego zdaniem jedynym gwarantem na odniesienie sukcesu w najbliższych wyborach parlamentarnych. „PO zdaje sobie sprawę, że tylko bycie razem w tych wyborach gwarantuje sukces” – powiedział Marcin Kierwiński.

Jak dodał, pakt senacki jest narzędziem, które ma umożliwić zwycięstwo wyborcze w Senacie. „Senat był i jest ostoją demokracji, jeśli chodzi o stanowienie prawa. Mamy nadzieję, że ten wynik partii opozycyjnych będzie powtórzony” – dodał polityk. Jego zdaniem w ostatnich latach to właśnie izba wyższa Parlamentu była tzw. ostoją normalności. Negocjacje na temat konkretnych kandydatów cały czas jednak trwają.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, 300Polityka.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Oszuści podszywają się pod GUS. Narażeni właściciele firm
Następny artykuł28 września oficjalne nadanie imienia Szkole w Sieńcu