A A+ A++

– Startujemy dziś z codziennymi rozmowami z ekspertami, dziennikarzami i politykami na aktualne, najważniejsze tematy. Słyszę się z państwem od poniedziałku do czwartku o godz. 18:10 – zapowiedział Bartłomiej Graczak na Twitterze.

Z początkiem tygodnia Trójka wprowadziła nową ramówkę, w której pojawiły się m.in. nocne pasma „Trójka pod księżycem” i „Między dniem a dniem”. Została przygotowana przez zespół PR3 na podstawie obowiązujących nadawcę publicznego regulacji ustawowych (Karta Powinności Mediów, Plany programowo – finansowe). Jest to ramowy układ programu na najbliższe miesiące, zazwyczaj do czasu wprowadzenia ramówki wiosennej – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.

We wrześniu założenia jesiennej ramówki Trójki krytycznie oceniła rada programowa Polskiego Radia. Jej przewodniczący, poseł PiS Marek Suski powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że „od wielu miesięcy” nie przedstawiono radzie „satysfakcjonującej ramówki”, – Po kolejnych wyrzuceniach dyrektorów Trójki jej słuchalność spadła niemal do zera. Odpowiedzialność w pełni za to spada na szefostwo radia – ocenił.

Bartłomiej Graczak zaczął współpracę z Trójką w grudniu ub.r. Na zmianę z Beatą Michniewicz prowadzi poranny cykl wywiadów „Salon polityczny Trójki”.

Według badania Radio Track Kantar Polska od lipca do września br. Trójka miała 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,6 pkt proc. (48,5 proc.) mniej niż przed rokiem.

To kolejny rekordowo niski wynik stacji po tym, jak w zeszłym roku z Programu Trzeciego odeszła większość zespołu. Dla porównania, w 2019 r. Trójka miała 5,1 proc. udziału, w 2018 r. – 5,7 proc., a kilka lat wcześniej nawet powyżej 7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Graczak od 2016 roku w TVP

Bartłomiej Graczak pracuje w TVP Info, prowadzi niektóre wydania „Minęła 20” i „Minęła 8” oraz pasma informacyjne w ciągu dnia.

Z Telewizją Polską jest związany od stycznia 2016 roku. Początkowo był reporterem „Wiadomości”. Na początku ub.r. zaczął prowadzić program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info.

We wrześniu ub.r. Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Na nasze pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza, po czym usunął oba wpisy.

Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku był związany z Telewizją Republika – jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiotr Pytlakowski i Piotr Najsztub z podcastem „Mafia po polsku” w serwisie TOK FM