A A+ A++

2021-09-15 15:42

publikacja
2021-09-15 15:42

Bank Millennium nadal bez decyzji ws. programu ugód dot. kredytów CHF
/ Bank Millennium

Bank Millennium, pomimo braku uchwały Sądu Najwyższego w sprawie walutowych kredytów hipotecznych, nadal pracuje nad ewentualnym przystąpieniem do programu ugód z klientami, jednak nie podjął decyzji w tej sprawie – poinformował prezes banku Joao Bras Jorge.

„Pomimo braku uchwały Sądu Najwyższego nadal pracujemy nad programem ugód frankowych dla wszystkich klientów. Brak wytycznych ze strony tego sądu nie ułatwia nam podjęcia decyzji w tej sprawie” – powiedział dziennikarzom Joao Bras Jorge w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

„Liczymy na wyjaśnienie pewnych kwestii w uchwale siedmiu sędziów (…). Cały czas zawieramy indywidualne ugody z klientami, którzy tego szukają” – dodał.

W lipcu prezes zapowiadał, że bank decyzję w sprawie ewentualnego przystąpienia do programu ugód dotyczących walutowych kredytów hipotecznych podejmie po uchwale Sądu Najwyższego.

W II kwartale przybyło ponad 1,7 tys. indywidualnych procesów sądowych wytoczonych przeciwko bankowi i pod koniec czerwca było ich w sumie 8.574.

Na początku września Izba Cywilna Sądu Najwyższego w pełnym składzie nie wydała uchwały ws. kredytów CHF, zamiast tego zdecydowano o zadaniu trzech pytań do TSUE ws. trybu powoływania sędziów. Sędziowie nie zajęli się meritum sprawy, czyli pytaniami pierwszej prezes Sądu Najwyższego ws. kredytów w CHF. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWypadek autobusu pod Zieloną Górą. Policja podsumowuje akcję ratunkową
Następny artykułBrytyjczycy przyjęli rekordową liczbę ludzi do pracy