A A+ A++

W piątek (23.02) pracownicy piotrkowskich wodociągów i kanalizacji rozpoczęli prace, które miały pomóc w znalezieniu przyczyny zalewania piwnic umieszczonych w bloku przy ul. Batorego w Piotrkowie.

Piwnice były zalewane od dłuższego czasu. Nie mogliśmy sobie z tym problemem poradzić. Ta część kanalizacji była kamerowana. Okazało się, że w 60-letnią instalację kanalizacyjną wchodziły korzenie, które ją poniszczyły. Próbowaliśmy to udrożnić różnymi sposobami. Nie udało się – mówi Jacek Sokalski, prezes PSM. – Dzięki wsparciu prezesa Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji Michała Rżanka, jego służby dokopały się 5 metrów w głąb ziemi do fragmentu instalacji kanalizacyjnej. Została ona przecięta, dzięki czemu woda wyleciała. Mamy nadzieję, że ten problem zostanie już rozwiązany, a okoliczni mieszkańcy nie będą mieć w przyszłości problemu z zalewaniem piwnic – dodaje prezes PSM. 

Na czas weekendu prace naprawcze zostały wstrzymane, a miejsce awarii zostało zabezpieczone. Pracownicy piotrkowskich wodociągów i kanalizacji do pracy powrócą wraz z początkiem kolejnego tygodnia.

W poniedziałek (25.02) przyjadą służby, które będą kontynuować naprawę. Wstawią tu studzienkę, a dziura, która obecnie jest zabezpieczona, zostanie zasypana. Myślę, że we wtorek prace zakończą się. Później prawdopodobnie zostanie położony fragment asfaltu oraz część chodnika, która w czasie naprawy została uszkodzona – mówi Jacek Sokalski.

Jak zaznacza prezes PSM, woda dla mieszkańców przy Batorego powinna być dostępna. Dopiero w czasie naprawy, która zostanie kontynuowana w poniedziałek, mieszkańcy będą musieli liczyć się z przerwą w dostawie wody. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGmina Biała: podpisano umowę na wykonanie drogi w Wiktorowie
Następny artykułOdnaleziona najstarsza znana szminka na świecie