To pojazdy umożliwiające przewóz niezbyt dużych i ciężkich ładunków. W firmie jest więc jednym z najważniejszych narzędzi pracy, pozwalając przewieźć towary lub maszyny i narzędzia potrzebne do prowadzenia działalności usługowej. Największą popularnością cieszą się wśród przedsiębiorców dwie opcje zakupu samochodu – auta nowe i poleasingowe. Która z nich wybrać?
Dlaczego warto kupić używane samochody dostawcze poleasingowe?
Poleasingowe samochody dostawcze to takie, których po zakończeniu leasingu przedsiębiorcy z różnych powodów nie wykupili. Kupić je można na aukcjach lub poprzez oferty firm zajmujących się skupem i sprzedażą samochodów używanych. Jakie zalety ma taki zakup?
Zalety samochodów dostawczych poleasingowych
Największą zaletą poleasingowych samochodów dostawczych jest ich przystępna cena. Jeśli dopiero rozkręcasz swój interes, zapewne szukasz auta możliwie jak najtańszego – to i tak spora inwestycja, nie chcesz więc ryzykować, że zakup się nie zwróci. Co ciekawe, możesz wziąć pojazd w leasing.
Tym, na co właściciele biznesu zwracają baczną uwagę przy zakupie auta, jest oczywiście jego rok produkcji. Bez problemu znajdziesz aukcje lub oferty, w których wystawiane są zaledwie kilkuletnie poleasingowe samochody dostawcze w świetnym stanie. Jeśli jednak wolisz naprawdę tanie auto, jako kupujący możesz wybrać starszy egzemplarz.
Kupując samochód dostawczy po leasingu możesz mieć pewność, że znasz jego stan techniczny, a przebieg jest prawdziwy. Masz także możliwość wyboru formy finansowania, a z dopełnieniem formalności pomoże Ci sprzedawca. Dobrze dopasowane raty nie będą nazbyt obciążały Twojego firmowego budżetu.
Poleasingowy samochód dostawczy – wady
Leasing aut dostawczych ma jednak również pewne wady, a więc i zakup takiego samochodu może być ryzykowny. Takie sytuacje są możliwe, gdy decydujesz się na kupno auta od niesprawdzonego sprzedawcy, na przykład skupującego auta z Niemiec lub innych krajów zachodnich. Nie odpowiadaj więc na podejrzane oferty, a jeśli masz wątpliwości co do prezentowanego Ci samochodu, zrezygnuj z zakupu.
Nowy samochód dostawczy – czy warto?
Samochód prosto z salonu to kusząca opcja i oczywiście możesz wziąć go w leasing. Czy warto? To zależy od sytuacji – jeśli prowadzisz biznes od lat i Twoja flota zarabia na siebie, a chcesz wymienić samochody na nowe, to może być to dobry wybór. Ale osoby dopiero rozpoczynające działalność powinny opcję tę przemyśleć naprawdę starannie. Oto jak przedstawiają się zalety i wady kupna nowych samochodów dostawczych.
Zalety
Samochody fabrycznie nowe kupowane w salonie objęte są gwarancją producenta. To oznacza, że w niektórych przypadkach naprawy zostaną usunięte na koszt producenta. Taki scenariusz jest możliwy tylko pod pewnymi warunkami i nie obejmuje części podzespołów. Bieżący rok produkcji i zerowy przebieg stanowią zalety, które często decydują o wyborze samochodu.
Wady
Wysoki koszt kupna lub leasingu sprawia, że tylko niewielka część przedsiębiorców może sobie na nowy fabrycznie samochód pozwolić. Spore jest także ryzyko ujawnienia się wad fabrycznych, które mogą unieruchomić Twoją firmę, a więc przynieść Ci oczywiste straty.
Dopasuj samochód dostawczy do swoich potrzeb i możliwości
Liczne oferty sprzedaży poleasingowych samochodów dostawczych to gwarancja, że każdy przedsiębiorca znajdzie egzemplarz, który spełni jego oczekiwania i wymagania. Jeśli dopiero zaczynasz prowadzenie biznesu, postaw na tańsze i sprawdzone pojazdy poleasingowe. Liczne oferty na samochody poleasingowe możesz znaleźć na stronie: https://poleasingowe.alphabet.pl/.
Jak wybrać samochód poleasingowy?
Czasem nie wystarczy zerknąć na rok produkcji i przebieg samochodu. Jeśli trafisz na nieuczciwego sprzedawcę, możesz się szybko rozczarować swoim nowym autem. Najlepszym krokiem, jaki możesz wykonać, jest więc szukanie u sprawdzonych, doświadczonych i cieszących się zaufaniem pośredników, którzy doradzą Ci wybór najlepszego rozwiązania.
Samochody dostawcze bywają niezbędnym narzędziem pracy firmy. Są też jednak drogie, dlatego warto skorzystać z możliwości zakupienia nieco już starszego i tańszego, choć wcale nie gorszego egzemplarza poleasingowego.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS