A A+ A++

Audi Sport przygotowuje kolejną wersję Audi RS Q e-tron do przyszłorocznego Rajdu Dakar. Wyczynowa terenówka rozpoczęła właśnie pierwsze testy w trudnych pustynnych warunkach. W sprawdzianie biorą udział wszystkie trzy dakarowe załogi.

Niemiecki producent rozpoczął kolejną fazę testów Audi RS Q e-tron E2 – kolejnej generacji wyczynowej terenówki, która w styczniu 2023 roku ruszy na podbój jednego z najtrudniejszych rajdów świata – Dakaru.

Wszystkie trzy załogi Audi: Mattias Ekström/Emil Bergkvist, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger i Carlos Sainz/Lucas Cruz, w trudnych pustynnych warunkach poznają tajniki tego zupełnie nowego samochodu rajdowego.

Testy w ekstremalnych warunkach

Trasy testowe, po których porusza się w tym roku Audi RS Q e-tron są bardzo kruche i niezwykle obciążające dla rozwiązań technicznych. Temperatury w Maroku są ekstremalne i w dzień osiągają niemal 40 stopni Celsjusza. Zarówno samochód, jak i załogi, funkcjonują na granicach swych możliwości.

Na szczęście pojawiły się już pierwsze informacje zwrotne. Wszyscy kierowcy i piloci Audi Sport są pozytywnie zaskoczeni niższą masą prototypu oraz jej rozłożeniem. Również pozycja za kierownicą jest teraz lepsza niż wcześniej. Wyraźnie widać też poprawę aerodynamiki.

Obecna generacja Audi RS Q e-tron E2 usprawnia także obsługę złożonych systemów, co pozwala na szybszą reakcję pilota. W niektórych przypadkach samochód reaguje na ostrzeżenia bez konieczności ręcznej interwencji. Lepsza jest także ergonomia w kokpicie, a różne elementy sterujące zostały logicznie przegrupowane.

Już wkrótce chrzest bojowy

Audi RS Q e-tron E2 zrobiły w Maroku łącznie 4218 kilometrów. Razem z poprzednimi testami w Europie, daje to już w sumie dystans 6424 kilometrów. Zespół nie ma jednak czasu na przerwę: Za niespełna dwa tygodnie druga generacja rajdowego prototypu będzie miała swój chrzest bojowy.

W dniach od 1 do 6 października wszystkie trzy załogi Audi Sport: Mattias Ekström/Emil Bergkvist, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger i Carlos Sainz/Lucas Cruz, wezmą udział w Rajdzie Maroka w południowo-zachodniej tego części kraju. Dzięki zróżnicowanemu terenowi, rajd ten jest uważany za świetne przygotowanie przed Rajdem Dakar.

***

INTERIA.PL

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułARK: Survival Evolved od dziś znów za darmo w Epic Games Store
Następny artykułCare for beauty, care for health.