W  ćwierćfinale debla w Koloni (Niemcy, ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 325,6 tys. euro) Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) przegrali 2:6, 6:4, 3:10 z parą Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Philipp Oswald (Austria).

W pierwszym secie były dwa breaki, oba dla duetu Daniell/Oswald. W drugiej partii Polak i Brazylijczyk meli 5:1, stracili część przewagi i ostatecznie udało im się doprowadzić o wyrównania. Pierwszy punkt w decydującej odsłonie zdobyli Kubot i Melo, to było na tyle z dobrych informacji. Od tego momentu rywala zdobyli przewagę , której już ni oddali. Po 87 minutach awansowali do półfinału. W nim zagrają z Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem.

Ćwierćfinał

Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Philipp Oswald (Austria) – Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:2, 4:6, 10-3

Poprzedni artykułITF Macon: Fręch gra dalej
Następny artykułATP Kolonia: Schwartzman broni meczową