Nicolas Jarry  niespodziewany zwycięzca turnieju ATP 250 w Genewie! Chilijczyk okazał się mocniejszy od Grigora Dimitrowa i pokonał Bułgara w dwóch setach. To jego trzeci tytuł w karierze, a drugi w tym sezonie, po zwycięstwie w marcowym turnieju w Santiago.

W finale pojedynczej rywalizacji był bardzo wyrównany pierwszy set, który rozstrzygnął się dopiero w tie breaku. Druga partia zdominowana była przez Jarry’ego, który stracił tylko jednego gem. Najważniejsze, że dla Chilijczyka to pierwszy triumf na korcie ziemnym poza ojczyzną.

32-letni Dimitrow przegrał swój ósmy mecz w szesnastym finale na poziomie ATP. Bułgar czeka na zwycięstwo w turnieju głównym cyklu już od listopada 2017 roku, gdy triumfował w ATP Finals. Bułgar zainkasuje za występ w Genewie 150 punktów do rankingu ATP i 49,9 tys. euro premii finansowej.

W finale gry podwójnej trenujący razem Brytyjczyk Jamie Murray i Nowozelandczyk Michael Venus pokonali Hiszpana Marcela Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa i zdobyli swój trzeci wspólny tytuł.

Wyniki

Finał gry pojedynczej:
Nicolas Jarry (Chile) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4/WC) 7:6(1), 6:1

Finał gry podwójnej:
Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 4) – Marcel Granollers (Hiszpania, 3) / Horacio Zeballos (Argentyna, 3) 7:6(6), 7:6(3)