A A+ A++

Projekt wrocławskiego biura architektonicznego AP Szczepaniak został nagrodzony w międzynarodowym konkursie Global Future Design Awards 2020. Inwestycję Atal Warta Towers w Poznaniu okrzyknięto drugim najlepszym budynkiem w kategorii „Mixed Use Concept”. Jest to jedyna nagrodzona pracownia architektoniczna z Polski w całym konkursie.

Autor: housemarket.pl 01 października 2020 11:38

GFDA to jeden z bardziej prestiżowych konkursów architektonicznych. Organizowany jest przez portal Architecture Press Release. Biorą w nim udział architekci, projektanci, inżynierowie i artyści z całego świata. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów, które cechuje nowatorskie podejście do architektury oraz zwrócenie uwagi na projekty wyróżniające się zastosowaniem nowatorskich technologii, materiałów, estetyki i podejścia do przestrzeni. W kategorii „Mixed Use Concept”, w której zwyciężyło wrocławskie biuro, rywalizują budynki łączące w sobie wiele funkcji: mieszkalną, biurową, handlową czy kulturalną.

Nagrodzona inwestycja, Atal Warta Towers w Poznaniu, jest w trakcie realizacji. Koniec budowy planowany jest na III kwartał 2021 r. W 17-piętrowym budynku powstaną 352 mieszkania. Parter budynku zaprojektowano w kształcie odwróconej litery P z wydzielonym wewnątrz ogólnodostępnym patio – placem miejskim. Znajdą się w nim punkty handlowo-usługowe.

– Kształt budynku jest wynikiem starań, aby uzyskać jak najlepszy widok w kierunku Warty i Starego Miasta. Bryła składa się z trzech wyodrębnionych kompozycyjnie, ale przenikających się wzajemnie części – komentuje główny projektant, Artur Szczepaniak. Inwestorem jest firma Atal.

AP Szczepaniak to wrocławskie biuro architektoniczne założone w 1999 r. przez braci Artura i Pawła Szczepaniaków. Obecnie zespół liczy około 50 architektów. AP Szczepaniak specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIEO opracował wskaźnik koniunktury rynku fotowoltaicznego
Następny artykułWzrost produkcji ropy naftowej w OPEC we wrześniu