A A+ A++

Co chcesz robić w życiu? Gdzie widzisz się za 5 lat? Jaki masz na siebie pomysł? Czy Twój kolejny projekt będzie równie dobry, jak ostatni? Nie wiesz? To… dobrze. Świat należy do tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Wokół takiej myśli przewodniej zbudowana jest kampania “Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” promująca laptopy ASUS Zenbook, oparte na platformie Intel EVO i systemie Windows 11. Ambasadorem kampanii jest Krzysztof Zalewski.

W realizowanej przez ASUSa i Microsoft kampanii „nie wiem” oznacza energię do kwestionowania tego, co jest i odkrywania tego, co może być. Jest paliwem do zadawania pytań i szukania – swojego miejsca w życiu, kolejnego przełomu w nauce, kolejnej zwrotki, kolejnego dzieła. “Nie wiem” jest trudne – wymaga odwagi i siły. Zwłaszcza w obliczu powszechnej presji na to, aby wiedzieć, znać odpowiedzi, przy jednoczesnym braku akceptacji dla pomyłek, nieodłącznej konsekwencji poszukiwań. Laptopy ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO i systemem Windows 11 prezentowane są w kampanii, jako sprzęt zaprojektowany z myślą o tych, którzy szukają i nie boją się mówić „nie wiem”.

„Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” to zintegrowana kampania digitalowa, której centralnym punktem jest spot-manifest. Jego głównym bohaterem i narratorem jest Krzysztof Zalewski. W dwuminutowym wideo Zalewski zachęca dzisiejszych 20- i 30-latków do mówienia „nie wiem”, mylenia się i szukania swojej drogi.

Podkład muzyczny do reklamy napisał sam artysta. Struktura spotu inspirowana jest ikonicznym artykułem Mary Schmich, opublikowanym w 1997 roku na łamach Chicago Tribune. Autorka serwowała ówczesnym dwudziestoparolatkom rady, które miały im pomóc odnaleźć się u progu dorosłości. Szkatułkowa struktura eseju pozwoliła jej uciec od mentorskiego tonu. Rady wynikające “tylko z jej doświadczenia”, zamknęła zręczną klamrą. Była nią jedyna pewna rzecz, którą mogła im doradzić – korzystanie z kremów do opalania. Artykuł spotkał się z dużym odzewem i doczekał muzycznej adaptacji autorstwa Baza Luhrmanna (reżysera m.in. takich filmów, jak: “Moulin Rouge!”, “Wielki Gatsby”, “Romeo i Julia” czy – ostatnio – “Elvis”). Podobny zabieg (klamra) został zastosowany w spocie-manifeście kampanii „Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą”.

Poza spotem-manifestem oraz spotem produktowym, przedstawiającym zalety laptopów ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO i systemem Windows 11, w ramach kampanii realizowane będą szeroko zakrojone działania content- i influencer marketingowe, social mediowe i performance’owe. Zaplanowano m.in. serię podcastów, w których przedstawiciele różnych dziedzin opowiedzą o swoim sposobie na oswajanie i wykorzystywanie „nie wiem”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Krzysztof Zalewski – artysta i główny ambasador kampanii, Mariusz Szczygieł – dziennikarz, reportażysta i autor książek, Andrzej Dragan – fizyk teoretyk i artysta, Artur Kurasiński – przedsiębiorca i inwestor, Marcin Wicha – grafik i eseista, czy Krzysztof Adamek – fotograf. Wspólnie z redakcją Noizz.pl zrealizowany zostanie cykl wywiadów oraz konkurs, którego uczestnicy będą mogli wygrać laptopy ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO oraz Windows 11. Wszystkie działania w ramach kampanii „Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” agregowane będą na landing page

Kampania “Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” została przygotowana przez monday digital. Agencja odpowiada za strategię, pomysł kreatywny i realizację działań digitalowych. W produkcji spotu wspierało ją studio Panato.

Wejdź na www.nie-wiem.pl i dowiedz się więcej.

Więcej o ASUS Zenbook:

Seria Zenbook łączy w sobie eleganckie wzornictwo, wysoką wydajność i nietuzinkowe rozwiązania. Taki właśnie jest ASUS Zenbook 14 UX3402. Wytrzymała, aluminiowa obudowa, zaledwie 17mm grubości i 1,4kg wagi sprawiają, że jest to niezastąpiony towarzysz każdej podróży. Zastosowane podzespoły, a także opcjonalna matryca OLED gwarantują niesamowitą płynność działania i jedyne w swoim rodzaju wrażenia wizualne. Laptop został opracowany z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowników i wyznacza nowy standard w zakresie idealnego urządzenia mobilnego.

Więcej o Windows 11:

Windows 11 to nowa odsłona produktywności. Mniej elementów rozpraszających uwagę. Na nowo zdefiniowaliśmy sposób, w jaki komputery powinny pomagać ludziom w pracy.

Windows 11 pozwala błyskawicznie połączyć się z bliskimi osobami. Aplikacja Microsoft Teams umożliwia szybkie i bezpłatne komunikowanie się na różne sposoby. Twoje ulubione zdjęcia. Wiadomości ze świata. Rzeczy do zrobienia dziś i prognoza pogody na jutro. Dostępna funkcja Widżety to doskonałe połączenie wydajności i możliwości personalizacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamach na redakcję “Charlie Hebdo”. Ruszył proces apelacyjny
Następny artykułKazachstan: religia fundamentem pokoju w społeczeństwie