A A+ A++

Arkadiusz Seidler od grudnia ubiegłego roku jest prezesem zarządu spółki zależnej Audioteka CZ w Czechach, w marcu 2021 został członkiem zarządu spółki zależnej Audioteka LT na Litwie. W Audiotece pracuje od 2015 roku. Przed objęciem fotela prezesa firmy, jako chief content officer zarządzał pracami działów contentu i produkcji.

–  Od ponad roku Audioteka zarządzana była przez dwóch doświadczonych członków zarządu, ale bez wskazania funkcji prezesa. Przez ten czas przyglądaliśmy się jak zespół ten wypracowywał bardzo dobrą wieloletnią strategię rozwoju Audioteki i co więcej – obecnie skutecznie ją realizuje, osiągając założone cele, potwierdzone najlepszymi w historii spółki wynikami finansowymi. Wypracowana strategia określa content, czyli atrakcyjną bibliotekę pozycji do słuchania w Audiotece – jako najważniejszą wartość dla użytkowników naszej aplikacji. A ponieważ to właśnie Arkadiusz Seidler był od lat i jest liderem tego obszaru, uznaliśmy, że powierzenie mu funkcji Prezesa Zarządu spółki jest właściwą decyzją – uzasadnia decyzję Zygmunt Grajkowski, partner zarządzający w będącym akcjonariuszem spółki funduszu Giza Polish Ventures i przewodniczący rady nadzorczej Audioteki.

Seidler za Bemego prezesem Audioteki

Arkadiusz Seidler w branży publishing & media pracuje od ponad 20 lat, większość czasu zajmując stanowiska menedżerskie wysokiego szczebla, a ostatnie 5 lat – członka zarządu. Do Audioteki dołączył w 2015 r. by początkowo jako head of content stworzyć od podstaw dział zajmujący się relacjami biznesowymi z wydawcami.

– Audioteka, do której dołączyłem w 2015 roku, przypominała startup i biznesowo była w zupełnie innym miejscu niż obecnie. W ciągu ostatnich lat w firmie zaszło wiele kluczowych zmian – począwszy od oferty, gdzie dominujący model sprzedaży „a’la carte” ustąpił najpierw subskrypcji kredytowej, a następnie subskrypcji streamingowej „All You Can Eat”, poprzez model produkcji treści, gdzie obecnie nie jesteśmy uzależnieni od oferty książkowej, a treści audio kształtujemy elastycznie pod potrzeby słuchaczy, aż po strukturę organizacyjną, która po ostatnich zmianach pozwala nam efektywnie pozyskiwać treści, produkować je i sprzedawać. W ostatnim okresie staliśmy się sprawnie działającą, dojrzałą i elastyczną organizacją – komentuje nominację Arkadiusz Seidler, nowy prezes zarządu Audioteki.

Od końca 2020 r. do sierpnia br. zarząd Audioteki funkcjonował w dwuosobowym składzie. Obok Arkadiusza Seidlera, funkcję członka zarządu – dyrektora finansowego spółki – pełnił Rafał Bugalski, któremu rada nadzorcza powierzyła funkcję wiceprezesa.

Rafał Bugalski zarządza całym obszarem finansowo – ekonomicznym, w tym kontrolingiem zarządczym oraz bardzo zaawansowanym technologicznie, systemem Business Inteligence Spółki. Dodatkowo zasiada w zarządzie Audioteki LT na Litwie, oraz jest członkiem rady nadzorczej w Audiotece TR w Turcji.

Prezesem Audioteki w sierpniu ubiegłego roku przestał być jej założyciel Marcin Beme – rada nadzorcza spółki nie przedłużyła mu mandatu na kolejną kadencję. Kilka miesięcy funkcję prezesa pełnił oddelegowany z rady nadzorczej Zygmunt Grajkowski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSejm nie zajmie się w tym tygodniu „lex TVN”. Terlecki: Wprowadzimy znienacka, żeby zaskoczyć dziennikarzy
Następny artykułRząd przedstawił projekt noweli powołującej Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości