A A+ A++

Do tej pory szpital w Sosnowcu działał w dwóch lokalizacjach: w centrum miasta oraz w Zagórzu przy ul. Szpitalnej. Od początku roku trwają zmiany organizacyjne, których efektem mają być oszczędności i usprawnienie obsługi pacjentów, a formalnie utworzenie Centralnego Szpitala Miejskiego.

Dział fizjoterapii Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego też się przeprowadza, choć zostaje w Zagórzu

W budynku przy ulicy Zegadłowicza funkcjonuje opieka szpitalna, czyli oddziały zachowawcze i zabiegowe, w Zagórzu natomiast prowadzona jest terapia psychiatryczna, uzależnień, rehabilitacja i opieka długoterminowa. W drugiej połowie sierpnia przeprowadzi się tu również szpitalne archiwum i tylko w tym miejscu pacjenci lub osoby upoważnione  będą mogli odbierać udostępnianą dokumentację medyczną lub przejrzeć ją na miejscu (dotąd archiwum działało zarówno w Zagórzu, jak i w centrum Sosnowca).

Wcześniej jeszcze swoją lokalizację zmieni także dział fizjoterapii, który do tej pory działał w pawilonie przy ul. Szpitalnej, a teraz przeniesie się na parter budynku głównego w Zagórzu. W ten sposób zyska większą powierzchnią i korzystać będzie z niedawno wyremontowanych, przestronnych pomieszczeń, przystosowanych do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

– Ostatnie kilka miesięcy to dla naszego szpitala trudny i niezwykle pracowity czas walki z pandemią, ale także związany z reorganizacją struktury szpitala, zmianą umiejscowienia oddziałów oraz koncentracją działalności leczniczej w Centralnym Szpitalu Miejskim – mówi Aneta Kawka, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

– Te wszystkie zmiany, dają podstawę do dalszej poprawy działalności szpitala, pozwalają na optymalizację kosztów i umożliwiają maksymalne wykorzystanie potencjału placówki wraz z jej nowoczesną częścią zlokalizowaną przy ul. Zegadłowicza. To część planu naprawczego, który wdrożyliśmy. Zmiany w lokalizacji oddziałów i podział na dwa obiekty realizowaliśmy również z myślą o naszych pacjentach i pracownikach, gdyż nowa struktura organizacja stanowi dla nich ułatwienie – wskazuje Aneta Kawka.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzełożony mecz Łyny w najbliższej kolejce piłkarskiej klasy okręgowej
Następny artykułChiny mają już gotowy swój GPS. Korzysta z niego coraz więcej krajów świata