A A+ A++

Prace będą prowadzone w północnej części Starego Rynku, czyli dokładnie między Wagą Poznańską a pałacem Mielżyńskich.

To już kolejne prace archeologiczne prowadzone na Starym Rynku w ostatnich latach – pierwszy ich etap toczył się tuż przed wejściem głównym do ratusza, w sąsiedztwie pręgierza. Te prace jeszcze się nie zakończyły, zostały natomiast wstrzymane, a wielki wykop przykryła tymczasowa posadzka.

Podobny wykop pojawi się teraz, ale zanim archeolodzy przystąpią do właściwych prac – trzeba będzie tymczasowo umocnić fundamenty Wagi Poznańskiej, które zostaną odkryte.

Prowadzone prace wpłyną na to, jak będzie można poruszać się po Starym Rynku – dla pieszych na północnej jego części zostaną wyznaczone specjalne, tymczasowe chodniki.

Wszystkie te prace archeologiczne poprzedzają ważną inwestycję na rynku. Chodzi mianowicie o wymianę jego nawierzchni na równą, szlifowaną kostkę brukową i częściowo także płyty.

Pomysł ten ma w Poznaniu wielu przeciwników, którzy są za tym, by nawierzchnia pozostała taka jaka jest dziś, czyli kamienny bruk.

Na wymianie nawierzchni ma się jednak nie skończyć, inwestycja zakłada też m.in. wymianę i rozbudowę kanalizacji pod płytą rynku.

Wszystkie te prace mają potrwać do 2023 roku.

Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLubartów wśród najbardziej innowacyjnych energetycznie samorządów
Następny artykułKrystian Wieczorek odchodzi z serialu TVP! Przyjął rolę w konkurencyjnej stacji