A A+ A++

Smartfony z rodziny Apple iPhone 13 nie są jedynymi nowinkami zaprezentowanymi podczas dzisiejszej konferencji. Firma pokazała także dwa tablety. O ile Apple iPad Mini 2021 można nazwać nowym, gdyż zastosowano tutaj gruntowne odświeżenie wizualne, o tyle Apple iPad 2021, czyli tak zwana „bazówka” w portfolio produktowym firmy z Cupertino, to jedynie usprawniona wersja dobrze znanego urządzenia. Ceny utrzymały się na wysokim w ogólnym ujęciu rynkowym poziomie, natomiast w odniesieniu do oferty Apple możemy określić je mianem akceptowalnych. To dobry, a może nawet najlepszy tablet na początek przygody z tą kategorią sprzętową, zakładając, że celujemy w system iPadOS. Modelowi Apple iPad Mini 2021 bliżej jest już do modeli Pro i słowa te nie są w żadnym wypadku przesadzone.

Portfolio najpopularniejszego producenta tabletów rozszerzyło się o nowe modele. Apple iPad 2021 i Apple iPad Mini to solidne pozycje, ale którą wybrać?

Apple iPad 2021 i Apple iPad Mini 2021 – Premiera odświeżonego wariantu bazowego i nowego modelu serii Mini [nc1]

Test Apple iPhone 12 – smartfon, który odcina się od przeszłości

Na początek weźmy na tapet model Apple iPad 2021. Bynajmniej nie dlatego, że nowości weń zawarte są na tyle interesujące, aby nadać mu pierwszeństwo. Przeciwnie, to konstrukcja znana z 2020 roku (również ze wcześniejszych lat), w przypadku której doszło do małych zmian. Pierwsza z nich to nowy dla tej serii tabletów chip Apple A13 Bionic, który zagwarantuje wydajność trzykrotnie wyższą od topowego Chromebooka i sześciokrotnie wyższą od popularnych tabletów z Androidem na pokładzie. Drugą nowością jest aparat. Tym razem mamy do czynienia z 12 MP jednostką obsługująca śledzenie obiektów oraz 12 MP kamerką do selfie. Istotna dla wielu osób może okazać się obsługa trybu True Tone. Wersja bazowa tabletu kosztuje zaledwie 1699 zł (64 GB WiFi). Najdroższy wariant z pamięcią 256 GB i obsługą sieci komórkowych to wydatek 3149 zł.

Apple iPad 2021 i Apple iPad Mini 2021 – Premiera odświeżonego wariantu bazowego i nowego modelu serii Mini [nc1]Apple iPad 2021 i Apple iPad Mini 2021 – Premiera odświeżonego wariantu bazowego i nowego modelu serii Mini [nc1]

Test Apple iPad 8 2020: Przystępny cenowo tablet z systemem iOS

Apple iPad Mini 2021 to już całkiem nowy sprzęt. Może nie tyle nowy, ile dostrzegalnie odświeżony. Design z kanciastą bryłą nawiązuje do iPadów Pro oraz ostatniego iPada Air i może się podobać. 8.3-calowy wyświetlacz obsługuje tryb True Tone i potrafi wyświetlać obraz z jasnością 500 nitów. Sensor Touch ID znalazł się na górnej części ramki, na dolnej zaś umieszczono port USB-C, dzięki czemu możemy łączyć tablet np. z aparatem. Kamera główna to 12 MP jednostka ze światłem f/1.8. Na froncie znajdziemy zaś 12 MP ultraszeroki kąt pozwalający na wygodniejsze wideorozmowy. Naturalnie nie mogło tu zabraknąć głośników stereo. Apple iPad Mini 2021 w wersji 64 GB WiFi kosztuje 2599 zł. Najdroższa wariancja na temat nowego tabletu uszczupli nasz portfel o 4199 zł.

Apple iPad 2021 i Apple iPad Mini 2021 – Premiera odświeżonego wariantu bazowego i nowego modelu serii Mini [nc1]Apple iPad 2021 i Apple iPad Mini 2021 – Premiera odświeżonego wariantu bazowego i nowego modelu serii Mini [nc1]Apple iPad 2021 i Apple iPad Mini 2021 – Premiera odświeżonego wariantu bazowego i nowego modelu serii Mini [nc1] 

Źródło: Apple

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska – Rosja. Skrót meczu (WIDEO)
Następny artykuł559 przebadanych kierowców, 6 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących