A A+ A++

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie, w dniu 10 listopada, odbył się apel z okazji przypadającej następnego dnia 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego RP. Przed publicznością wystąpili uczniowie z koła teatralnego działającego przy Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie, nad którym opiekę sprawuje Marta Słomka. Uczniowie zaprezentowali m.in. pantomimę pt. „Wolność”, która powstała podczas warsztatów teatralnych objętych patronatem Starostwa Powiatowego w Oławie, prowadzonych w październiku br. przez Józefa Markockiego, twórcę Teatru Formy, który również dzisiaj wspomaga młodych artystów z LO Nr I. Następnie uczestnicy apelu wysłuchali utworu zaprezentowanego przez chór działający w tej samej szkole pod kierownictwem Aleksandry Skibińskiej-Brzezickiej.

Młodzi artyści występowali podczas apelu w repertuarze przygotowanym na powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości, który zaprezentowali nazajutrz w dniu 11 listopada przed szerszą publicznością – mieszkańcami powiatu oławskiego.

Spotkanie w LO było również okazją do przekazania władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu przez przedstawicieli dotychczasowego, którego kadencja dobiegła końca. Na zakończenie dyrektor LO Jolanta Szewczyk podziękowała nauczycielom i osobom, którzy przygotowali uczniów do występów. Pogratulowała również ustępującemu Samorządowi Uczniowskiemu za pracę na rzecz szkoły oraz życzyła sukcesów nowo wybranym przedstawicielom społeczności szkolnej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTaeyoung E&C wybiera Rimini Street jako alternatywę dla wysokich kosztów i niskiej wartości dodanej świadczonego przez dostawcę wsparcia systemów Oracle ERP i baz danych o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy
Następny artykułSpotkanie informacyjne dotyczące wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa