Świątek i Hurkacz odpadli już z Australian Open, ale polscy kibice nie mogą narzekać na brak emocji. W ćwierćfinale jest Magda Linette, do półfinału debla awansował Jan Zieliński, a Tomasz Berkieta i Weronika Ewald zachwycają w juniorskim turnieju.

Andrzej Podgórski

Materiały prasowe
/ Lotos PZT Polish Tour
/ Na zdjęciu: Weronika Ewald

Tomasz Berkieta w pierwszej rundzie juniorskiego rozegrał znakomity mecz. Polak posłał aż 13 asów serwisowych, miał na koncie sporo uderzeń kończących, nie został ani razu przełamany i w bardzo pewnym stylu wyeliminował z dalszej rywalizacji reprezentanta gospodarzy – Charliego Camusa 6:4, 6:4.

W 2. rundzie 17-letni warszawiak stanął przed sporym wyzwaniem i trafił na turniejową piątkę, którą był Mihai Alexandru Coman. Zawodnik z Rumunii w juniorskim rankingu ITF jest obecnie klasyfikowany na 15. pozycji. Dla porównania, Polak okupuje w tym zestawieniu 36. miejsce.

Na początku spotkania obaj tenisiści utrzymywali swoje podania i bardzo pewnie serwowali. Jako pierwszy przełamał Polak, ale chwilę później stracił swój serwis. O losach pierwszej partii musiał rozstrzygnąć tiebreak. W nim więcej zimnej krwi zachował Berkieta, który oddał rywalowi 4 punkty.

Drugi set był już olbrzymią dominacją ze strony Polaka, który wygrał wszystkie punkty przy swoim serwisie! Jego podanie było olbrzymim atutem. Berkieta grał bardzo mądrze i umiejętnie wykorzystywał swoje atuty. Oddał rywalowi zaledwie gema i w 1/8 finału zmierzy się z Rusłanem Tiukaevem.

Weronika Ewald wzięła przykład ze swojego kolegi i także awansowała do 3. rundy. Polka nie dała żadnych szans Vivian Yang wygrywając 6:1, 6:0. Mecz z powodu deszczu został przerwany po pierwszym secie, ale Polki nie wytrąciło to z równowagi. Yang popełniała błąd za błędem i nie miała nic do powiedzenia. O ćwierćfinał Ewald powalczy z Japonką Eną Koike.

Polscy tenisiści do lat 18 biorą także udział w grze podwójnej. W środę Tomasz Berkieta i Joel Schwaerzler powalczą o awans do ćwierćfinału. Malwina Rowińska także rozegra mecz drugiej rundy debla. Jej partnerką jest Anya Murthy.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Weronika Ewald i Tomasz Berkieta wygrają mecze 3. rundy?