A A+ A++

Opowieści o wiedźminie od wielu lat uchodzą za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kultury w dziejach. Saga wiedźmińska od wielu lat cieszy się nieustającą popularnością, a wzmocniło to jeszcze wydanie gier przez CD Projekt RED czy serialu wyprodukowanego przez Netflixa. Teraz polski pisarz potwierdził w ukraińskim podcaście, że niebawem ukaże się kolejna książka związana z uniwersum Geralta z Rivii.

Wiedźmin od lat wizytówką polskiej kultury

Wiedźmin” od lat uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kultury ostatnich lat. Saga została zapoczątkowana przez Andrzeja Sapkowskiego w formie opowiadań, a później pełnoprawnych tomów. Jednak największą popularność Geralt z Rivii zyskał po tym, jak polskie studio produkujące gry wideo – CD Projekt RED zakupiło prawa do marki i stworzyło “Wiedźmina” w wersji wirtualnej. Kolejne dwie części wraz z dodatkami zrobiły ogromne wrażenie na branży gamingowej.

Szczególnie dobrą sławą owiana jest trzecia część – Wiedźmin: Dziki Gon, która nagrodzona została w 2015 roku mianem “Gry Roku” na prestiżowej gali “The Game Avards”. Jest to pierwsze i jak na razie ostatnie tak duże wyróżnienie dla polskiej produkcji growej. Wielu sądziło, że na trylogii zakończy się historia Wiedźmina. Tak się jednak nie stało, gdyż CD Projekt RED ogłosiło pracę nad czwartą częścią. Wiemy jak na razie niewiele, ale istotną informacją jest to, że produkcja będzie oparta o silnik graficzny Unreal Engine 5 od Epic Games, co gwarantuje doskonałą oprawę graficzną, zahaczającą często o fotorealizm.

Na fali wielkiej popularności sagi, swój serial nakręcił Netflix i jak dotąd wypuścił trzy sezony, choć ostatni został poddany sporej krytyce ze strony fanów. Okazuje się, że jednak uniwersum związane z Geraltem z Rivii nie jest jeszcze zakończone. Sapkowski w rozmowie z ukraińskim kanałem na YouTube – Fantastic Talk(s) potwierdził, że będzie kolejna opowieść.

Powstanie nowa książka o Wiedźminie!

Dziesięć lat temu Sapkowski wydał powieść pt. “Sezon burz“. Jak do tej pory było to ostatnie dzieło polskiego pisarza o słynnym Wiedźminie. Fani od wielu lat czekali na wznowienie prac nad książką osadzoną w tym uniwersum. W 2018 roku na Warsaw Comic Con pisarz potwierdził, że pracuje nad wydaniem nowego dzieła. Ter … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGra Piotra Glińskiego wokół powstania warszawskiego. Po co?
Następny artykuł81 lat temu Niemcy zlikwidowali małe getto w Radomiu