A A+ A++

Aktor Jerzy Zelnik obchodzi 75. urodziny. Z tej okazji na oficjalnej stronie prezydenta RP pojawiły się życzenia: “Z okazji 75. rocznicy urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia niesłabnących sił ducha i ciała, nowych, znaczących dokonań na polu twórczości oraz działalności społecznej, wielu chwil pogody, radości i pokrzepienia w gronie Pańskich najbliższych oraz wszelkiej pomyślności osobistej”.

Prezydent pogratulował też Zelnikowi dotychczasowych zawodowych osiągnięć: “Począwszy od nakręconego 55 lat temu słynnego Faraona w reżyserii Jerzego Kawalerowicza – arcydzieła, które, nominowane do Oscara, należy dziś do kanonu kina światowego – poprzez popularne role teatralne, filmowe i telewizyjne, aż po Pańskie najnowsze przedstawienia autorskie i wybitne interpretacje ‘książek mówionych’, niezmiennie daje Pan świadectwo szacunku dla sztuki i dla widzów”.

Szczególne podziękowania skierował do aktora za rolę w filmie “Smoleńsk”: “Ze swej strony pragnę przekazać Panu osobiste, z głębi serca płynące podziękowanie za Pańską rolę w ‘Smoleńsku’ w reżyserii śp. Antoniego Krauzego i za wyrażone w ten sposób poparcie dla tego ważnego projektu filmowego – szczególnie w obliczu przeszkód, jakie napotkała jego realizacja. To jeden z licznych przykładów stanowczości, z jaką broni Pan właściwie pojętej swobody twórczej, rzeczywistego pluralizmu opinii w naszym kraju oraz tak podstawowej wartości, jaką jest prawo człowieka do poszukiwania prawdy o sobie, o drogich mu osobach, o otaczającej go rzeczywistości”.

Andrzej Duda pochwalił też Zelnika za głoszone przez niego poglądy: “Nie unikając tematów trudnych, także dla Pana osobiście, stosując równe miary ocen tak wobec siebie, jak i wobec innych, zajmuje Pan jednoznacznie krytyczne stanowisko wobec prób trywializacji sztuki filmowej i teatralnej na użytek doraźnej walki politycznej lub w celu propagowania nihilistycznej ideologii kontrkultury. Z wielkim szacunkiem i uznaniem myślę również o odwadze, konsekwencji i suwerenności opinii, które cechują Pańską aktywność jako obywatela Rzeczypospolitej”.

Jerzy Zelnik często wypowiada się na tematy polityczne i otwarcie popiera partię rządzącą. Jest też zwolennikiem teorii zamachu smoleńskiego.

Pod postem Kancelarii Prezydenta na Twitterze posypały się negatywne komentarze. Internauci przypomnieli, że w czasach PRL-u Zelnik współpracował z SB donosząc na kolegów:

“Współpracownik SB, który zdradzał żonę, a ‘po jej śmierci przestał'”,

“Nieważna przeszłość. Ważne, że popiera dojną zmianę. Ma się ten system wartości, prawda?”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułJoanna Koroniewska w dżinsowej katanie na jesień 2020. Tak wybrała się na budowę
Następny artykułNajwiększa inwestycja drogowa w powiecie płockim została zakończona. Ogromna ulga dla kierowców