Dzisiaj, 6 listopada (14:10)
Kiedyś w telewizorach mogliśmy znaleźć funkcję regulacji głośności i zmiany kanałów. Później doszły takie możliwości, jak wbudowane radia, czy nawet czytniki DVD. Teraz telewizory służą przede wszystkim do obsługi serwisów streamingowych. Najpopularniejsze marki korzystają z zewnętrznych rozwiązań. Jaki więc wybrać system operacyjny w TV?
Dostępne na rynku telewizory są wyposażone w różne systemy operacyjne. Klienci najczęściej wybierają pomiędzy modelami ze standardowym Smart TV lub Android TV. Na czym polegają różnice między tymi systemami i czy naprawdę, jak przekonują niektórzy producenci, warto kupić telewizor z Androidem?
Czym właściwie jest Android TV? Najprościej mówiąc, to oparcie oprogramowania telewizora na systemie Android. Jest to ten sam wspierany przez Google system, który wiele osób zna ze swoich laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.
Dzięki wprowadzeniu go również do telewizorów, możliwe staje się zsynchronizowanie telewizora z telefonem albo zainstalowanie na telewizorze aplikacji z Google Play. Zadaniem Android TV jest także ułatwienie użytkownikom korzystania z Internetu oraz różnych platform streamingowych takich jak np. Netflix czy Disney +.
Dodatkowym ułatwieniem dla niektórych użytkowników jest także możliwość wydawania komend głosowych (Android TV z Asystentem Głosowym). Nie trzeba wówczas niczego wpisywać na ekranie, a jedynie głosem sterować telewizorem! Korzystanie z tej opcji wymaga jednak posiadania pilota z mikrofonem.
Jako że Android TV jest oprogramowaniem stosowanym w niektórych telewizorach, można ogólnie powiedzieć, że Android TV to jeden z typów Smart TV. Zwykle jednak system operacyjny wspierany przez Google jest wymieniany oddzielnie. Dlaczego?
Po pierwsze, wielu użytkowników podkreśla łatwość obsługi telewizorów wyposażonych w system Android. Korzystanie z licznych funkcji jest bardzo intuicyjne i o wiele prostsze niż praca z systemami operacyjnymi zainstalowanymi w innych telewizorach.
Po drugie, telewizory ze standardowym Smart TV, czyli wgranym przez producenta oprogramowaniem, pozwalają na korzystanie jedynie z programów, które zostały przewidziane przez danego producenta. W przypadku Android TV jest inaczej. Każdy użytkownik może dowolnie zainstalować dodatkowe programy – zależnie od tego, w jaki sposób zamierza wykorzystywać swój telewizor. Dla jednych będzie istotne uruchomienie na dużym ekranie telewizora gier znanych ze smartfona, a dla innych – łatwe i szybkie korzystanie z platform streamingowych.
Wielu użytkowników Android TV jest bardzo zadowolonych z działania tego … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS