Jeszcze kilka lat temu mieliśmy sporo powodów do narzekań na Androida. Popularnymi tematami była duża liczba błędów czy krótki czas wparcia przez producentów. Z biegiem czasu sytuacja jednak znacząco się zmieniła, a niektóre smartfony są dziś aktualizowane nawet dłużej niż modele od Apple. Nic dziwnego zatem, że twórcy Androida chcą dodać kilka opcji, dzięki którym użytkownicy będą mogli łatwiej diagnozować swoje urządzenie.
Wprowadzenie nowego menu na pewno zostanie świetnie przyjęte przez użytkowników zwłaszcza tych urządzeń, które w zamierzeniu będą w użyciu przez kilka długich lat. Diagnostyka może przydać się również w przypadku chęci sprzedaży posiadanego smartfona.
Test Google Pixel 8 vs Google Pixel 8a – pojedynek smartfonów z czystym Androidem. Czy warto dopłacać do droższego modelu?
W udostępnionej już wersji systemu Android 15 Beta 3 w Ustawieniach ukryto interesujące menu o nazwie Diagnostyka urządzenia (Device diagnostics). Zawarte są w nim tylko dwie opcje: Kondycja komponentów (Component health) i Tryb oceny (Evaluation mode). W tej pierwszej ulokowano kilka prostych testów, w tym wyświetlacza i dotyku. Polegają one na podświetlaniu panelu w różnych kolorach lub stopniowym “przesuwaniu” danego elementu. Co więcej, użytkownik może sprawdzić dokładny status baterii oraz pamięci wewnętrznej. Dzięki tym danym da się więc w łatwy i szybki sposób ocenić stan smartfona.
Android zostanie zintegrowany ze sztuczną inteligencją. Wśród nowości wykrywanie scamu podczas połączeń głosowych
Tryb oceny (Evaluation mode) wymaga z kolei dodatkowego, zaufanego urządzenia służącego do ocenienia testowanego urządzenia. Oceniany model wygeneruje wtedy kod QR dostępny dla drugiego smartfona, co spowoduje uruchomienie serii opisanych powyżej testów na ocenianym urządzeniu, a na końcu generowany ma być raport. Wydaje się, że wprowadzenie tak szczegółowych testów zostanie świetnie przyjęte przez użytkowników zwłaszcza tych urządzeń, które w zamierzeniu będą w użyciu przez kilka długich lat. Diagnostyka może przydać się również w przypadku chęci sprzedaży posiadanego smartfona.
Źródło: Android Authority
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS