Pomimo tego że to banki kojarzone są z dopasowanym do naszych potrzeb wsparciem finansowym, to jednak coraz większą popularnością cieszą się szybkie pożyczki. Skąd to zainteresowanie ofertą firm pozabankowych? Jakie potrzeby stoją za konsumentami korzystającymi z usług pożyczkodawców?
Dlaczego szybkie pożyczki stały się alternatywą dla produktów bankowych?
Co zmieniło się w świadomości konsumentów, że tak chętnie korzystają z ofert firm pozabankowych? Jakie cechy niosą za sobą pożyczki, których nie możemy odnaleźć w najpopularniejszych produktach, czyli kredytach gotówkowych?
Szybkość pozyskania środków finansowych
Nie da się ukryć, że w pędzie codziennego życia, to właśnie szybkość dokonywania analizy złożonego przez nas wniosku o pożyczkę, a co za tym idzie wpływu pieniędzy na nasze konto, zdecydowała o popularności pożyczek. Dzięki temu, że wypełnianie wniosku online i brak konieczności przedłożenia zaświadczeń od pracodawcy wpływa na skrócony czas weryfikacji konsumenta. Jeśli korzystaliśmy wielokrotnie z usług danej firmy pożyczkowej i nie nadużyliśmy jej zaufania, proces ten może być skrócony nawet do 15 minut. To niesamowicie wygodne i szybkie rozwiązanie, szczególnie przydatne w nagłych sytuacjach.
Niski próg zdolności kredytowej
Aby otrzymać kredyt z banku, musimy przejść wieloetapowy proces weryfikacji i badania zdolności kredytowej. Niejednokrotnie banki potrzebują konkretnych zaświadczeń od naszego pracodawcy, w których wyszczególniona jest forma zatrudnienia, kwota wynagrodzenia, a czasami nawet zajmowane przez nas stanowisko. Dodatkowo sprawdzana jest nasza historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej, w Krajowym Rejestrze Długów i innych bazach dotyczących zaciągniętych przez nas zobowiązań. Na podstawie tych danych, pracownik banku dokonuje analizy naszej zdolności kredytowej, od której zależy, czy kredyt zostanie nam udzielony, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.
Proces weryfikacji w firmie pożyczkowej jest zdecydowanie krótszy i wymaga mniej formalności. Ponadto, instytucje pozabankowe nie wymagają tak wysokiego pułapu zdolności kredytowej. To ogromne ułatwienie dla osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilno-prawnej np. umowy o dzieło czy umowy zlecenia lub osób, które posiadają rysę na historii kredytowej.
Zaufanie do rzetelnych instytucji pozabankowych
Odkąd wprowadzona została ustawa antylichwiarska i na rynku jest coraz mniej nieuczciwych pożyczkodawców, to wiele firm pozyskało zaufanie stałych klientów. Na polskim rynku jest co najmniej kilka firm, które wiodą prym w udzielaniu szybkich pożyczek i mogących się poszczycić stałą grupą odbiorców swoich usług. Dodatkowo instytucje pożyczkowe dla rzetelnych klientów przygotowały programy lojalnościowe, dzięki którym klienci otrzymują preferencyjne warunki uzyskania pożyczki, ograniczenie formalności w przypadku kolejnej pożyczki, czy udział w promocjach i loteriach.
Brak konieczności przedstawiania celu zaciąganego zobowiązania
Klienci instytucji pozabankowych niesamowicie doceniają brak konieczności podawania celu, w jakim podejmują pożyczkę. Najczęściej środki z pożyczek pozabankowych przeznaczane są na pokrycie bieżących wydatków, remonty i zakupy sprzętu RTV i AGD. Nie każdy jednak chce się dzielić tymi informacjami z instytucjami finansowymi. Klienci firm pozabankowych cenią sobie dyskrecję.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS