A A+ A++

AMD udostępniło nowe narzędzie o prostej nazwie „GPU Comparison Tool”. Jak sama nazwa wskazuje, jego celem jest pomoc graczom w określeniu wydajności karty graficznej AMD i tego, jak wypada ona na tle rywali.

Zasadniczo ma to ułatwić zorientowanie się w sytuacji graczom i kupującym. Obecnie dostępne jest tylko porównanie z kartami GeForce od NVIDII, ale niewykluczone, że w przyszłości pojawią się również modele Intel Arc. Ponadto w tej chwili narzędzie posiada dane tylko dla obecnej generacji kart, tj. Radeon RX 6000 i Nvidia GeForce RTX 3000. Pochwalić trzeba także fakt, że narzędzie umożliwia wybór ustawień graficznych i rozdzielczości w ramach jedenastu wybranych popularnych gier (o dziwo nie wszystkie to tytuły faworyzujące grafiki Czerwonych). Narzędzie posiada również wskaźnik przeliczający opłacalność, a konkretnie liczbę FPS na wydanego $. AMD twierdzi, że do tego porównania wykorzystało ceny Newegg, czyli najpopularniejszego amerykańskiego sklepu. 

AMD udostępniło nowe narzędzie „GPU Comparison Tool”, którego celem jest pomoc graczom w określeniu wydajności karty graficznej.

AMD opisuje swoje nowe narzędzie do porównywania GPU w następujący sposób: „W AMD umożliwiamy konsumentom wybór najlepszego procesora graficznego do ich indywidualnych potrzeb. Sprawdź wydajność procesorów graficznych AMD Radeon™ z serii 6000 w najnowszych grach i ustawieniach, korzystając z poniższego narzędzia do porównywania. Aby zapewnić pełną przejrzystość, zapewniono również konkurencyjne porównanie z kartami graficznymi NVIDIA RTX 3000. Wszystkie dane dotyczące wydajności zostały wygenerowane i zweryfikowane podczas testów w wewnętrznych laboratoriach AMD”.

Chociaż wewnętrzne testy producenta należy zawsze traktować z pewnym dystansem, na pierwszy rzut oka nowe narzędzie AMD wydaje się zapewniać obiektywne porównanie. Na przykład w Assassins’ Creed Valhalla od Ubisoftu, gdzie AMD zazwyczaj radzi sobie wyjątkowo dobrze, czerwone paski (oznaczające karty graficzne Radeon) są dłuższe. Różnica generalnie rośnie na korzyść AMD, gdy obniżamy rozdzielczość. Tymczasem w Deathloop w 4K karty GeForce RTX całkowicie dominują, co rzeczywiście jest zgodne z rzeczywistością. 

AMD udostępnia GPU Comparison Tool, czyli proste narzędzie do porównania wydajności kart graficznych

W przypisach strony AMD podało więcej informacji na temat platformy testowej. I tak procesor Ryzen 9 5900X wykorzystywany był dla konfiguracji z grafikami Radeon RX 6700 oraz Geforce 3060 Ti i wyższymi modelami, a Ryzen 5 5600X dla pozostałych konfiguracji.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę AMD, gdzie samodzielnie możecie przetestować to narzędzie, ale jeśli szukacie bardziej szczegółowych informacji i niezależnych testów, to radzimy zapoznać się z naszymi recenzjami kart graficznych. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSony reaguje na krytykę. Gry z PS Plus Premium będą dostępne w wersji NTSC