A A+ A++

Dwukrotny mistrz świata zdobył swoje pierwsze podium od czasu Grand Prix Kataru 2021, zajmując trzecie miejsce za Maxem Verstappenem i Sergio Perezem w inauguracyjnym wyścigu sezonu 2023 w Bahrajnie.

Najbardziej imponujące w jego wyczynie jest to, że dokonał go w swoim pierwszym wyścigu z zespołem Aston Martin, który w zeszłym roku zajął siódme miejsce w mistrzostwach konstruktorów.

Podczas gdy różne zespoły regularnie powtarzały, że potrzeba lat, aby zrobic krok naprzód i zbliżyć się do przodu stawki, dynamiczny skok Astona Martina w ciągu jednej zimy zaskoczył wszystkich.

Czytaj również:

Alonso uważa jednak, że wyjaśnienie, dlaczego zespół z Silverstone poczynił tak duże postępy, podczas gdy inni zmagają się ze zrobieniem nawet mniejszych kroków, jest bardzo proste.

Hiszpan uważa, że ​​sprowadza się to do pasji właściciela zespołu, Lawrence’a Strolla, oraz postawy zespołu z Silverstone, który koncentruje się wyłącznie na sukcesie.

– Myślę, że trzeba mieć wizję i ambicję Lawrence’a Strolla i naszego zarządu, ponieważ możliwości są dostępne dla wszystkich. Wydaje się, że tylko jeden zespół jest gotów zrobić wszystko, aby wygrać. Jestem dumny, że należę do tej organizacji – powiedział Alonso.

Czytaj również:

Zapytany, czy myśli, że może wygrać wyścig w tym roku, Alonso powiedział:

– Powiedziałbym, że tak, ponieważ kiedy jesteś na trzecim miejscu w pierwszym wyścigu, masz jeszcze 22 możliwości w tym sezonie. Nawet w zeszłym roku w Kanadzie, podczas mokrych kwalifikacji, byliśmy w pierwszym rzędzie. Wszystko może się zdarzyć w 22 wyścigach w różnych warunkach. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby mieć taką możliwość – dodał Hiszpan, który w Bahrajnie zdobył swoje 99. podium w karierze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprzedam płyn katalityczny AdBlue NOXy w pojemniku IBC 1000L
Następny artykułZDJĘCIE “wściekłego” synka Rihanny bije rekordy popularności