A A+ A++

Nie znamy jeszcze pełnego programu 46. Barbórkowej Dramy Teatralnej, ale wiemy co będzie na początek 21 listopada – „Ambasador” Sławomira Mrożka,


Końcem listopada na scenie TDK zagoszczą trzy spektakle. Pierwszym z nich będzie „Ambasador” wg Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego z Andrzejem Mastalerzem w roli głównej.

Bilety będą dostępne od 21 października. Więcej szczegółów dotyczących tegorocznej edycji teatralnego święta – programu i terminów ogłosimy już wkrótce.

AMBASADOR

TWÓRCY:
Autor: Sławomir Mrożek
Reżyseria: Jarosław Gajewski
Współpraca reżyserska: Michał Świechowski
Dramaturgia: Antoni Winch
Scenografia: Marek Chowaniec
Kostiumy: Aleksandra Reda

OBSADA:
Ambasador – Andrzej Mastalerz
Amelie – Małgorzata Mikołajczak
Otello – Maciej Wyczański
Człowiek – Dariusz Kowalski
Pełnomocnik – Bartosz Turzyński
Żołnierze – Paweł Lipnicki, Wojciech Piotrowski

„Ludźmi rządzą namiętności, więc żeby rządzić ludźmi, trzeba rządzić ich namiętnościami”.

Ambasador powstał w latach osiemdziesiątych XX wieku. Jego akcja, chociaż w sposób oczywisty nawiązuje do panujących wówczas realiów politycznych porusza dylematy i problemy jednakowo ważne i palące dla każdego czasu. Tytułowy bohater sztuki musi zmierzyć się z nieodwracalnymi zmianami w swoim w idealnie dotąd uporządkowanym życiu – odejściem żony, ale przede wszystkim utratą państwa, stanowiącego fundament jego egzystencji. W tytułową postać wciela się Andrzej Mastalerz.

„Ambasador” Sławomira Mrożka ma w sobie wszystko, co najlepsze w twórczości pisarza. Jego dowcip jest niewątpliwie zabawny, ale nie beztroski, wywołuje śmiech i niepokój zarazem, odpręża i zmusza do myślenia. Warto się w ten żart uważnie wsłuchać, by wśród wywoływanego przez niego, szczerego śmiechu, wychwycić poważne tony. Dzięki interpretacji reżysera Jarosława Gajewskiego i doskonałej grze aktorskiej spektakl zabiera widza w niezwykłą podróż – podróż w głąb siebie, gdyż błyskotliwy humor Mrożka nie tylko bawi, ale przede wszystkim skłania do refleksji.

21 listopada 2024 r., godz. 18.00
cena biletu 150 zł

do kupienia w kasie TDK i online od 21 października od godz. 8.00

Info:TDK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCOMARCH: Otrzymanie zawiadomień o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów oraz kapitale zakładowym spółki Comarch S.A.
Następny artykułLud Boży podmiotem misji. Odbyło się pierwsze forum teologiczne Synodu o synodalności