A A+ A++

Albania ponownie otworzy w tym miesiącu granice i przygotuje się na przyjęcie turystów – zapowiedział premier Edi Rama w czwartek w parlamencie.

Jak zapowiedział, chodzi o to, by kraj przygotował się do sezonu turystycznego. W trzymilionowej Albanii w turystyce bezpośrednio zatrudnionych jest w 90 tysięcy osób, a pośrednio żyje z niej nawet 200 tysięcy.

CZYTAJ TEŻ: Greckie wakacje dla Polaków już w czerwcu

Agencja Reuters podaje, że na razie w Albanii obowiązuje jeszcze nocna godzina policyjna, ale pewne ograniczenia już złagodzono. Nadal jednak zakazane są masowe zgromadzenia i korzystanie z transportu publicznego. Mieszkańcy nie mogą opuścić czterech „czerwonych obszarów”, w tym stolicy, Tirany.

Ostatniej doby w Albanii odnotowano jedynie 5 nowych infekcji koronawirusa. W sumie na covid-19 zachorowało tam 969 osób, a 31 zarażonych zmarło. Od trzech tygodni nie było jednak żadnego zgonu z tego powodu.

– Jeśli nadejdzie druga fala zachorowań, będzie ona znacznie bardziej dotkliwa niż ta, którą pokonaliśmy. Poradzimy sobie jednak z nią z taką samą konsekwencją – dodał Rama.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRzeczniczka Jacka Majchrowskiego chciała zwolnienia dziennikarza Onetu? “Mamy wątpliwości co do jego intencji”
Następny artykułPolsat bez trzeciego sezonu serialu „Zawsze warto”. Terentiew: pandemia wpłynęła na weryfikację planów