A A+ A++

Roberto Martinez zainspirował PZPN. Prace koncepcyjne już ruszyły

Roberto Martinez ma opinię wielkiego reformatora, który Belgię nauczył nowoczesnej piłki, zawiódł na pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Inna rzecz, że z tak wielką grupą światowej klasy piłkarzy, przez sześć lat, nie zdobył żadnego trofeum. Nie zmienia to faktu, że w roli dyrektora sportowego belgijskiej federacji polepszył futbol “Czerwonych Diabłów” i ostatnio ustawiła się po niego kolejka chętnych, w tym PZPN.

Sekretarz generalny związku Łukasz Wachowski potwierdził oficjalnie, że były prowadzone negocjacje z Roberto Martinezem. PZPN dostał jedno ważne pytanie od Hiszpana – o posiadanie bazy treningowo-noclegowej dla wszystkich reprezentacji. Obiekt taki mają wszystkie liczące się federacje w Europie.

Pytania o bazę trenera Martineza nas natchnęły. Dlatego postanowiliśmy działać. Taka baza powstanie szybciej niż później – powiedział Łukasz Wachowski w Canal+.

PZPN skontaktował się z UEFA ws. bazy dla reprezentacji

Zdradził, że PZPN skontaktował się nawet z UEFA z wnioskiem o wsparcie nie tylko finansowe, ale też projektowe przy budowie bazy, która byłaby domem wszystkich reprezentacji młodzieżowych i kobiecych. Nie wykluczył, że na część zajęć przeniosą się tam adepci Szkoły Trenerów PZPN, która mieści się w Białej Podlaskiej.

Wachowski ujawnił też kilka wstępnych pomysłów lokalizację bazy reprezentacji Polski.

– Jest kilka pomysłów na lokalizację w okolicach zachodniej części Warszawy. Zależy nam na takiej, z uwago na bliskość do lotniska Okęcie – dodał. 

Zapytany o perspektywę stworzenia domu reprezentacji Polski, gdzie piłkarze i piłkarski mogliby trenować, wypoczywać i nocować, odparł.

– To kwestia lat. Fizycznie jest to do oddania w 2025 r. – uważa Łukasz Wachowski.

PZPN o bazie myślał już w czasach Bońka, ale nic nie zdziałał

Już w erze późnych rządów Zbigniewa Bońka PZPN nosił się z zamiarem stworzenia bazy. Związek planował kupić obiekty Dyskobolii Groclin Grodzisk Wielkopolski. Nie udało się tego zrealizować. Prezes Cezary Kulesza i jego załoga postarają się zadziałać skuteczniej.

Cezary Kulesza wywiad w Polsat News po wyborze Santosa na selekcjonera. WIDEO/Polsat News/Polsat News

As Sportu 2022. Iga Świątek kontra Bartosz Zmarzlik. Kto zasługuje na awans? Zagłosuj! … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł12-letnia dziewczynka śmiertelnie potrącona przez samochód
Następny artykułDlaczego warto sięgnąć po pamięć ram ddr4