Zawodniczki i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Start” w Malawiczach Dolnych brali udział Mistrzostwach Polski LZS we wrotkarstwie szybkim w Suchowoli oraz w Pucharze Polski w biegach na nartorolkach rozgrywanym w Szelmencie.

Na początek weekendu zawodnicy UKS Start startowali w zawodach rangi Mistrzostw Polski LZS w jeździe szybkiej na łyżworolkach, które odbyły się w Suchowoli. Sportowa rywalizacja odbywała się ulicami miasta na dystansach od 400 m do 42 km.

Rewelacyjnie pobiegła Milena Borys, która została Mistrzynią Polski LZS w jeździe szybkiej na łyżworolkach. Natomiast w młodszej kategorii Anna Borys powalczyła o brązowy medal Mistrzostw Polski. Pozostali reprezentanci UKS Start w Malawiczach Dolnych oprócz miejsc na podium zajęli również niezłe lokaty. Weronika Plichta oraz Oliwia Borys uklasyfikowały się tuż poza podium na 4 miejscu, Karol Borys był 5, Elżbieta Łowczecka 6, Maria Borys 7, Aleksandra Borys 8 i Patrycja Borys 11.

W kolejny dzień weekendu sokólscy narciarze rywalizowali w Pucharze Polski w biegach na nartorolkach, który został rozgrany w Szelmencie k. Suwałk.

Zawodnicy UKS Start w Malawiczach Dolnych wielokrotnie stawali na podium. Sportowcy startowali na wymagającej trasie na dystansach od 2 do 10 km. Puchar Polski w biegu na 2 km po raz pierwszy powędrował do Weroniki Plichta. Wyprzedziła ona swoją klubową koleżankę Milenę Borys, która musiała zadowolić się 2 miejscem na podium. W starszym roczniku Aleksandra Borys wywalczyła 3 lokatę a wśród chłopców Karol Borys powalczył o srebrny medal. W kategorii dziewcząt starszych w biegu na 3.3 km Oliwia Borys dzielnie zawalczyła o drugie miejsce na podium. Natomiast brązowy medal w biegu na 10 km wywalczyła w swojej kategorii Elżbieta Łowczecka zaś o srebrne medale w kategorii juniorów powalczyły Kamila Rećko a seniorek Natalia Fiedorec. Na uznanie za dobry start zasługują również zawodniczki, które znalazły się poza strefą medalowa – Maria Borys, Patrycja Borys i Maja Taudul.