A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Naturalne karmienie piersią jest rekomendowane przez lekarzy. Aby było łatwiejsze i nie powodowało dyskomfortu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Na co warto się zdecydować?

Lekarze rekomendują karmienie dziecka piersią. W mleku matki znajduje się wiele wartościowych substancji, w tym między innymi ciała odpornościowe, witaminy i minerały, duże ilości łatwo przyswajalnego białka.

Niektórym kobietom karmienie piersią przychodzi bez problemu. Inne natomiast mogą mieć z tym różne trudności. Żeby im zapobiegać, a także zmniejszać je, kiedy już wystąpią, warto zdecydować się na zakup odpowiednich akcesoriów do karmienia. Podpowiadamy, co sprawdzi się wtedy najlepiej

Poduszka do karmienia piersią

Przybranie odpowiedniej pozycji do karmienia może być niekiedy bardzo trudne. Gdy jednak zakupimy specjalną poduszkę do karmienia piersią, możemy bez problem przyjąć taką, w której karmienie będzie komfortowe zarówno dla maluszka, jak i dla mamy!

Najczęściej wybierane są specjalne poduszki w kształcie literki C czy literki L. Takie poduszki możemy także zakupić w sklepie Lansinoh.

Laktator – odciągacz do mleka

Przyda się nie tylko wtedy, gdy mleka jest za dużo lub wtedy, gdy mama nie będzie mogła być stale przy dziecku, aby karmić piersią. Przy jego użyciu można również zmniejszyć dolegliwości towarzyszące zastojowi pokarmu oraz zapaleniom piersi.

Do wyboru mamy laktatory ręczne oraz elektryczne, na przykład od Lansinoh. Gdy chcemy odciągać pokarm efektywnie, warto zainwestować w dobrej jakości model elektryczny!

Pojemniki do przechowywania pokarmu

Gdy zamierzamy zostawić odciągnięty z piersi pokarm na później, warto zaopatrzyć się także w specjalne pojemniki do jego przechowywania.

W sprzedaży możemy znaleźć między innymi woreczki oraz butelki, które pozwalają na łatwe magazynowanie odciągniętego mleka. W takich pojemnikach pokarm możemy także mrozić.

Wkładki laktacyjne

Przy karmieniu piersią pokarm może samoczynnie wypływać z brodawek sutkowych. Aby zapobiec zaplamieniu odzieży, warto zaopatrzyć się w specjalne wkładki laktacyjne.

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie wkładki laktacyjne jednorazowe oraz wielorazowe – przeznaczone do prania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGoogle Maps i spacer w trybie incognito
Następny artykułPolska giełda boi się wyroku TSUE