Jeśli podłączyłeś jakiś czas temu do swojego iPhone’a lub iPada Apple AirTag i zauważyłeś nadmierne rozładowywanie się baterii, poznaj sposoby na to, aby uporać się z tym problemem.
Urządzenia śledzące z Bluetooth często są przyczyną problemów ze zbyt szybkim spadkiem poziomu baterii. Apple AirTag, które miały swoją premierę wiosną tego roku, mają wiele zastosowań. Mogą służyć nam jako lokalizator kluczy, portfela, saszetki z dokumentami, bagażu, a także stanowić tracker, który pozwoli nam czuwać nad dzieckiem czy osobą starszą.
Zobacz także: Apple AirTags – co to jest i co warto o nich wiedzieć?
Przypomnijmy, że jak wyjaśnia samo Apple, AirTag emituje sygnał Bluetooth, który wykrywają urządzenia należące do sieci usługi “Znajdź mój”. Przesyłają one także dane o położeniu lokalizatora do iCloud, dzięki czemu po otworzeniu połączonej aplikacji, możemy zobaczyć to, gdzie/w jakiej odległości od nas znajdują się nasze przedmioty lub nasi bliscy.
AirTag vs bateria
Możliwość wykorzystania tego gadżetu może kusić wielu fanów marki Apple. Wedle deklaracji producenta, sam AirTag działa na zwykłej baterii, prostej do wymiany, przez ponad rok. Co więcej, o konieczności wymiany poinformuje nas smartfon.
Okazuje się jednak, że poza zaletami tego rozwiązania, widoczne mogą być efekty uboczne związane z baterią w naszym urządzeniu. Portal iphonetricks.org zaprezentował jednak sposoby, dzięki którym być może rozwiążemy problem z nadmiernym rozładowywaniem się baterii w iPhonie lub iPadzie.
Cały proces warto rozpocząć od sprawdzenia zużycia energii według aplikacji. Należy otworzyć Ustawienia i sekcję Bateria.
Jeśli na górze listy opatrzonej % zobaczymy aplikację Lokalizator, będzie to sygnał, że rzeczywiście aplikacja, nawet mimo działania w tle, pobiera dużo energii z naszego urządzenia. Gdy klikniemy w jej nazwę przy owej aktywności, zobaczymy ile czasu jej uruchomienia na ekranie, a ile w tle powoduje takie zużycie.
Jak wspomnieliśmy, anglojęzyczny portal Iphonetricks.org proponuje kilka rozwiązań, które pozwolą powstrzymać tak drastyczny wpływ na baterię naszego urządzenia.
-
Zapobiegaj kontaktowi NFC
Pierwszą wskazówką serwisu jest unikanie trzymania AirTagów blisko iPhone’a. Bliskość NFC może powodować pingowanie lokalizatora i odwrotnie. Warto więc zadbać o odpowiedni dystans między przedmiotami.
-
Ponowne uruchomienie iPhone’a
Często te najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Dlatego w przypadku problemów z baterią warto spróbować po prostu ponownie uruchomić swój smartfon – być może wówczas aktualne usterki związane ze stałym pingowaniem AirTaga zostaną w ten sposób usunięte.
-
Połączenie AirTaga na nowo
Kolejną sugestią przedstawicieli jest odłączenie AirTaga i podłączenie go na nowo. Wówczas konieczne jest jednak przejście procesu konfiguracji od początku, czyli m.in. nazwanie danego AirTaga. Nie jest to jednak specjalnie skomplikowane.
-
Aktualizacja oprogramowania AirTag
Innym sposobem na poprawę sytuacji jest zainstalowanie nowej wersji oprogramowania sprzętowego AirTag. Obejmuje ona głównie poprawki błędów i ulepszenia wydajności. Często następuje ona automatycznie, ale gdy wiemy, że tak owa się pojawiła, możemy ręcznie jej dokonać. Być może najnowsza aktualizacja naprawi błąd dotyczący baterii.
-
Unikaj precyzyjnego znajdowania
Ostatnim aspektem, na który zwrócono uwagę jest precyzyjne znajdowania. Korzystający z iPhone’ów 11 i 12, które posiadają nowy chip U1 i przy bardzo precyzyjnym namierzaniu można zauważyć nagrzewani się baterii.
Mamy nadzieję, że jeśli jesteście użytkownikowi urządzeń Apple i przy korzystaniu z AirTaga odnotowaliście problemy z baterią, propozycje iphonetricks.org, które przytoczyliśmy, skutecznie naprawią wszelkie usterki.
Reklama
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS