Agnieszka Skalniak-Sójka zajęła szóste miejsce we francuskim wyścigu Trophée Harmonie Mutuelle (1.1).

Wyścig w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej występujący pod nazwą Grand Prix du Morbihan Féminin wygrała Nowozelandka Ally Wollaston (AG Insurance – NXTG Team). 21-latka pokonała na finiszu Włoszkę Vittorię Guazzini (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope).

Dwójka na mecie zameldowała się cztery sekundy przed Australijką Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope). 16 sekund po niej finiszowały Anais Morichon (Arkea Pro Cycling) i Hanna Nilsson (Ceratizit-WNT), natomiast Skalniak-Sójka przyprowadziła peleton, na finiszu pokonując zawodniczki ekip FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope, Ceratizit-WNT czy Parkhotel Valkenburg.

Skalniak-Sójka w wyścigu startowała w barwach reprezentacji Polski i na finiszu wspomagana była przez Karolinę Kumięgę, która linię mety osiągnęła jako osiemnasta.

To drugi dobry wynik reprezentantek Polski we Francji: w piątek Kumięga finiszowała 7. w La Classique Morbihan (1.1).

Dla Skalniak-Sójki to kolejny dobry wynik w tym sezonie: 25-latka wcześniej wygrała trzy etapy i klasyfikację generalną wyścigu Gracia Orlova.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.