A A+ A++

W komunikacie giełdowym Agory poinformowano, że Agnieszka Siuzdak-Zyga złożyła rezygnację „ze względów osobistych i zdrowotnych oraz z uwagi na związaną z nimi planowaną, dłuższą nieobecność”. Funkcję członka zarządu przestanie pełnić 31 sierpnia.

Zaznaczono, że Agnieszka Siuzdak-Zyga „pozostanie w strukturach Agory”.

Siuzdak-Zyga do zarządu Agory została powołana na początku sierpnia ub.r. przez jego ówczesnych członków poprzez kooptację. Menedżerka nadzoruje pion Gazeta.pl.

Siuzdak-Zyga w Agorze od 16 lat

Agnieszka Siuzdak-Zyga jest związana z Agorą od 2006 roku. Przez większość tego okresu pracowała w segmencie Internet spółki, kolejno jako redaktor, wydawca, szefowa newsroomu i dyrektor serwisów informacyjnych.

Potem objęła funkcję dyrektora ds. wzrostu biznesu contentowego. Współtworzyła kierunki rozwojowe Gazeta.pl, testowała nowe możliwości biznesowe oraz odpowiadała m.in. za marketing, SEO oraz analizy biznesowe.

Natomiast w październiku 2018 roku została dyrektorem pionu Gazeta.pl, odpowiadała za zarządzanie tym obszarem, wynik finansowy oraz biznesowy rozwój portalu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl – tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pierwszym kwartale br. przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia do zarządu firmy został powołany Wojciech Bartkowiak, pod koniec ub.r. zgłoszony przez Agorę Holding, nadzoruje segment prasowy i pion administracji.

Natomiast od czerwca ub.r. w zarządzie Agory jest Tomasz Grabowski, został wybrany przez pozostałych członków w drodze kooptacji. Nadzoruje pion technologii, działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz rozwój innowacji technologicznych i dział big data. Poprzednio prze prawie 10 lat był związany z firmą Accenture.

W zarządzie Agory są również Bartosz Hojka (od połowy 2013 roku, od marca 2014 roku pełni funkcję prezesa) odpowiadający m.in.  za segment radiowy i pion sprzedaży korporacyjnej, Tomasz Jagiełło (od połowy 2013 roku) nadzorujący Helios, Next Film, Wydawnictwo Agora i działalność gastronomiczną oraz Anna Kryńska-Godlewska (od listopada 2017 roku) odpowiadająca za piony finansów i administracji, technologii, nowych przedsięwzięć oraz dział prawny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMaciej Maciejowski prezesem wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, odwołano Tomasza Jażdżyńskiego
Następny artykułWydawca „Pisma” z 760 tys. zł zysku. Mniej ze sprzedaży, więcej z darowizn i reklam