A A+ A++

Do faktur dotarli dziennikarze TVN24. Dokument został wystawiony na firmę Matic, która według “Pulsu Biznesu” miała pośredniczyć w zakupie systemu przez polskie służby. Spółka od wielu lat współpracuje z polskimi służbami i jest na liście kontrahentów NSO Group, izraelskiej firmy, która jest właścicielem Pegasusa.

Jak informowała “Gazeta Wyborcza” firma miała odkupić system od NSO Group za 25 mln zł, a następnie odsprzedać go polskim służbom za 33,4 mln zł. W ten sposób firma zarobiła na pośredniczeniu w zakupie ponad 8 mln zł.

Dziennikarz TVN24 Piotr Świerczek na swoim Twitterze opublikował też pismo od szefa CBA Ernesta Bejdy do Zbigniewa Ziobry. Jest to wniosek o przekazanie CBA “uzgodnionej kwoty w celu realizacji zadania polegającego na zakupie środków techniki specjalnej służących do wykrywania i zapobiegania przestępczości”.

Świerczek przedstawił również pismo dotyczące polecenia wypłaty dla CBA drugiej transzy z Funduszu Sprawiedliwości Dokument z 15 listopada 2017 r., podpisany jest przez wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia.

Misja PE przyjedzie do Polski. Ma sprawdzić sytuację praworządności

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tadee
Gość
10 minut temu

To już wiadome od dawna

Poprzedni artykułSocial media a sen. TikTok najgorszy
Następny artykułW 1997 roku przed kamerą zachwalał wódkę. Dzisiaj na TikToku ostrzega przed jej piciem