A A+ A++

Do tragicznego wypadku doszło 26 września 2021 roku w okolicach Barczewa. Na trasie Stare Wlóki – Jeziorany doszło do czołowego zderzenia Mercedesa prowadzonego przez adwokata z samochodem marki Audi. Mecenas i jego partnerka wyszli ze zdarzenia bez szwanku, natomiast w Audi zginęły dwie kobiety.

Więcej informacji na temat wydarzeń drogowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po tym wydarzeniu Paweł K. zaistniał w mediach przez kontrowersyjne nagranie udostępnione w mediach społecznościowych. Zasugerował w nim, że jego ofiary poruszały się „trumnami na kółkach”, a samo zdarzenie nazwał „konfrontacją bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach”.

Wypowiedź, której część przytaczamy powyżej, mocno zbulwersowała opinię publiczną. Ponadto mecenas trafił przed sąd dyscyplinarny ORA w Łodzi. Niedawno odbyła się pierwsza rozprawa. Jak wynika z doniesień, pełnomocnik adwokata wniósł o włączenie do dowodów opinii ze śledztwa w sprawie wypadku dotyczącej stanu pojazdu samochodu ofiar. Paweł K. chce za wszelką cenę udowodnić, że śmierć pasażerek wynika wyłącznie ze względu na stan techniczny samochodu, którym się poruszały.

Dwie kobiety zginęły. Uczestnik wypadku nagrał filmik o kupowaniu nowych aut [Aktualizacja]

Kilka dni temu Prokuratura Okręgowa w Olsztynie odebrała opinię biegłych w sprawie wypadku, przygotowaną przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego KGP. Radio Olsztyn poinformowało dziś, że prokuratura po zapoznaniu się z dokumentem postawiła Pawłowi K. zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego.

Zobacz wideo

Paweł K. naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem marki mercedes nie zastosował się do oznakowania poziomego, zjechał pojazdem na lewą stronę drogi w wyniku czego doprowadził do spowodowania wypadku drogowego z prawidłowo jadącym z naprzeciwka autem marki Audi 80

– poinformował w Radiu Olsztyn prokurator Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Wobec adwokata zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Prokuratura nakazała powstrzymać się od prowadzenia pojazdów, choć z formalnego punktu widzenia prawo jazdy mecenasa nie zostało do tej pory zatrzymane.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZara będzie pobierać opłaty za zwrot zamówienia
Następny artykuł11-letni Filip uratował swoją rodzinę przed śmiercią w pożarze. Zbudził się, gdy usłyszał pożar, i zaalarmował domowników