A A+ A++

Sprzeciw wobec wypowiedzi kwestionujących człowieczeństwo osób LGBT i przysługujące im podstawowe prawa człowieka wyraziła dziś Naczelna Rada Adwokacka.

“Prezentowane w debacie publicznej pogardliwe wypowiedzi na temat osób o orientacji innej niż heteroseksualna naruszają wypracowywane standardy państwa obywatelskiego. Kandydaci ubiegający się o najwyższą godność w Państwie są w sposób szczególny zobowiązani do wstrzemięźliwości i unikania wypowiedzi naruszających demokratyczne wartości i zasady, na których zbudowana jest Rzeczpospolita Polska.” – uważa reprezentacja samorządu adwokackiego.

NRA przypomina, że adwokatura powołana jest do współdziałania w ochronie praw i wolności obywatelskich, których źródłem, zgodnie z art. 30 Konstytucji RP, jest przyrodzona i niezbywalna godność człowieka – każdego człowieka, bez względu na jego orientację seksualną i tożsamość płciową.

 “Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec stosowania w kampanii wyborczej retoryki lekceważącej i dyskredytującej jakiekolwiek mniejszości – religijne, rasowe, czy narodowe. Godzi to w konstytucyjnie chronioną godność człowieka oraz prowadzi do stanu społecznej zapaści.” – stwierdza NRA w przyjętym 18 czerwca stanowisku.

Źródło: rp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułWszystko o wakacjach samochodem za granicą w dobie pandemii
Następny artykułZmiany w podatkach od 1 lipca 2020 r.