A A+ A++

Acer Nitro 5

Nowa odsłona notebooków gamingowych Acera z serii Nitro 5 została wyposażona w procesory AMD Ryzen 9 5900 HX Mobile i w karty graficzne Nvidia GeForce RTX 3080.

Urządzenia oferują także dwa gniazda na dysk SSD M.2 PCIe oraz/lub SSD SATA (obsługujące do 2TB NVMe SSD/2TB HDD), do 32 GB pamięci RAM1 DDR4 3200 oraz kartę sieciową Killer E2600 kompatybilną ze standardem Wi-Fi 6.

Nowe notebooki Nitro 5 oferują ekrany w rozmiarze 15,6 lub 17,3 cala, które wyświetlają obraz w jakości QHD z częstotliwością odświeżania na poziomie 165 Hz lub w jakości FHD z częstotliwością odświeżania na poziomie 360 Hz. Wyświetlacz charakteryzuje się czasem reakcji na poziomie 3 ms, jasnością na poziomie 300 nitów i wykorzystuje 100% gamy kolorów sRGB. Stosunek powierzchni ekranu do obudowy wynosi 80% dzięki zastosowaniu wąskiego (7,02 mm) obramowania.

Pnadto, komputery posiadają dwa wentylatory, technologię Acer CoolBoost i cztery wyloty powietrza. Technologia CoolBoost monitoruje pracę wentylatorów i w razie potrzeby zwiększa ich obroty. Użytkownik ma możliwość zarządzać pracą systemu w czasie rzeczywistym z poziomu aplikacji NitroSense, która kontroluje m.in. temperaturę procesora czy prędkość obrotów wentylatorów.

Notebooki Acer Nitro 5 (AN515-45) i Nitro 5 (AN517-41) będą dostępne w Polsce na przełomie I i II kwartału 2021 r. Ceny komputerów mają zostać podane w późniejszym terminie.


 

Acer Aspire 7

W nowych modelach notebooków z serii Aspire 7 znajduje się procesor AMD Ryzen 5000 Mobile oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1650. Zamknięto je w konstrukcji ważącej 2,15 kg.

Użytkownik ma do dyspozycji do 32 GB pamięci DDR4, do 1 TB przestrzeni na dysku SSD PCIe, dwuzakresową kartę sieciową w standardzie Wi-Fi 6, złącze USB-C.

Smukła konstrukcja oferuje wyświetlacz FHD w rozmiarze 15,6 cala, a wąskie obramowanie umożliwiło uzyskanie stosunku powierzchni ekranu do obudowy na poziomie 81,61%. Na pokładzie urządzenia są technologie Acer Color Intelligence i Acer ExaColor. Acer Color Intelligence zapewnia większą głębię i jaskrawość kolorów przy niższym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową. Technologia ta dostosowuje wartość współczynnika gamma i nasycenie barw w czasie rzeczywistym, optymalizując w ten sposób kolorystykę, jasność i nasycenie wyświetlanego obrazu bez jego przycinania i nadmiernego nasycenia.

Wnętrze komputera pozostaje odpowiednio schłodzone dzięki zastosowaniu różnych trybów chłodzenia. Można je zmieniać korzystając ze skrótu “Fn+F”, a do wyboru jest tryb cichy, normalny i turbo (performance).

Notebook Acer Aspire 7 (A715-42G) będzie dostępny w Polsce w II kwartale 2021 r. Cena komputera ma zostać podana w późniejszym terminie.

Acer Aspire 5

Najnowszy notebook Acer Aspire 5 oferuje procesor AMD 5000 Mobile, kartę graficzną AMD Radeon RX 640, 24 GB pamięci, a także do 1 TB pamięci SSD M.2 PCIe NVMe oraz/lub do 2 TB pamięci HDD.

Aspire 5 ma smukłą obudowę (17,95 mm), wąskie obramowanie i górny panel wykończony piaskowanym aluminium. W 15,6-calowym wyświetlaczu FHD IPS zastosowano technologię Acer BlueLightShield, która ogranicza emisję szkodliwego światła niebieskiego.

Podobnie jak Aspire 7, notebook Aspire 5 został wyposażony w złącze USB-C, dwuzakresową kartę Wi-Fi 6 (802.11ax), a także układ chłodzenia z kilkoma trybami do wyboru.

Notebook Acer Aspire 5 (A515-45 [G]/[S]) będzie dostępny w Polsce w II kwartale 2021 r., w cenie od 2299 zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułZUS: Ostatnie dni składania wniosków o zwolnienie ze składek
Następny artykułNBA: Reakcja na transfer Hardena. “Co się właśnie stało?!”