A A+ A++

Stwierdził także, że pierwsze cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy to był “szereg reform, które ułatwiały rejestrację firm i wprowadzały mały ZUS”. Cztery lata było dobrze, była Konstytucja dla Biznesu, był rzecznik, a potem buh, nowe rozdanie, nowa kadencja i Polski Ład – powiedział.

Abramowicz podkreślił, że naciska na to, by składkę zdrowotną “odesłać do lamusa”, a obciążenia włączyć do podatku i finansować służbę zdrowia z budżetu. Dodał, że istnieje międzyresortowy zespół Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Zdrowia, który pracuje nad możliwymi zmianami. Rzecznik MŚP stwierdził jednak, że rozmowy są trudne.

Kiedyś pan premier zapowiadał, by Polska nie była resortowa. Nie udało się. Teraz każdy resort ma swoje zdanie, trudno prowadzić jakikolwiek dialog – powiedział.

Gość Krzysztofa Berendy stwierdził, że rząd obecnie nie robi wiele dobrego dla przedsiębiorców, gdyż “ćwierkają wróble, że Zjednoczona Prawica rozczarowała się wynikami wyborów, bo tylko 25 proc. przedsiębiorców na nich zagłosowało”.

Generalnie rządzący przedsiębiorców, a szczególnie sektora MŚP w szczególnym poważaniu nie mają. Mają rolników, górników, pielęgniarki, a przedsiębiorcy to taka grupa, która mało się buntuje – mówił. 

Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Bieg pamięci młodych bohaterów – kryptonim Szare Szeregi”
Następny artykułWyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Rzeka”