A A+ A++

„Żaden inny przywódca religijny nie wypowiadał się publicznie tyle razy w obronie Ukraińców i Ukrainy co Papież Franciszek. Ojciec Święty także przekazuje na Ukrainę pomoc humanitarną. Ludzie w Ukrainie są bardzo wdzięczni Ojcu Świętemu za każde słowo i pomoc”, mówi abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego z okazji 10-lecia pontyfikatu Franciszka.

Vatican News

Hierarcha podkreśla jak ważne jest wsparcie Papieża dla miejscowego Kościoła.

Abp Mokrzycki: jesteśmy bardzo wdzięczni

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, wszyscy księża biskupi, duchowieństwo i wierni w Ukrainie za tę solidarność Ojca Świętego z narodem ukraińskim już od samego początku wojny rozpoczętej w 2014 roku. Papież zorganizował pomoc humanitarną, prosząc cały Kościół katolicki w Europie o pomoc. Od początku tej trwającej wojny już od ponad roku każdego dnia można powiedzieć, że jest z nami poprzez modlitwę.“

W rocznicę 10-lecia pontyfikatu Franciszka metropolita lwowski podkreśla: „Naród ukraiński ma świadomość wielkiej bliskości oraz solidarności Ojca Świętego. Dlatego Ukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych udała się z delegacją do Watykanu, aby wyrazić wdzięczność Papieżowi za modlitwę, za wszystkie apele o pokój, a także za pomoc humanitarną, którą przekazał i przekazuje na Ukrainę przez kard. Konrada Krajewskiego. Papież wyznaje, że każdego cierpi z nami, jest blisko tych wszystkich wydarzeń, które rozgrywają się w Ukrainie i modli się o pokój”.

Odnosząc się do obecnej sytuacji na Ukrainie, abp Mokrzycki zaznacza: „Naszym zadaniem jest wlewać nadzieję i otuchę w ludzi przez konkretne działania. Ostatnio pomogliśmy w leczeniu jednego z żołnierzy, który został postrzelony w nogi i utracił lewe oko. Obecnie jest on w szpitalu w Polsce, gdzie za kilka dni będzie miał protezę oka. A takich przykładów pomocy mamy wiele. Są one możliwe dzięki pomocy życzliwych ludzi”.

Mokrzycki dziękuje za pomoc duchową i materialną. „Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym braciom w całym Kościele katolickim za tę solidarność duchową, za modlitwy, które zanoszą w swoich kościołach każdego dnia, a także za pomoc humanitarną, która szerokim strumieniem płynie na Ukrainę” – mówi.

„Wojna trwa. Dziękujemy za każde wsparcie, które przybliża pokój w umęczonej Ukrainie” – podsumowuje metropolita lwowski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDwugłos Mrozek vs Kołodziej: Odwołanie przewodniczącego sejmiku
Następny artykułMPK Kielce odbiera nowe przegubowce. Gdy wyjadą na ulice, przewoźnik wreszcie przestanie płacić kary za stary tabor