A A+ A++
  • W swoim liście arcybiskup zaznaczył, że “poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej »tolerancji« i »postępu« wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości”
  • Jak dodał, “innym bardzo groźnym przejawem tej ofensywy anty-moralności jest wprowadzanie przez niektóre samorządy do przedszkoli i do szkół (…) programów seks edukacji”
  • To nie pierwsze kontrowersyjne słowa metropolity krakowskiego. 1 sierpnia w kazaniu na rocznicę Powstania Warszawskiego oświadczył, że “czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska – nie czerwona, ale tęczowa”.

List pasterski abpa Jędraszewskiego zatytułowany “Totus Tuus – Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę” został opublikowany na stronach Archidiecezji Krakowskiej.

Jak napisał w nim hierarcha, odzyskanie przez Polskę suwerenności na początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku nie oznacza jednak, że raz na zawsze skończyły się nasze zmagania o autentyczną wolność. “Ona zawsze jest darem, z którym nierozerwalnie łączy się konieczność kolejnych zmagań o jej ocalenie i zachowanie” – stwierdził.

“Obec … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMaraton Warszawski. Zwycięstwo Etiopczyka, ale samochód dla Kenijki
Następny artykułTurniej WTA w Pekinie. Porażka Linette w pierwszej rundzie