- W swoim liście arcybiskup zaznaczył, że “poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej »tolerancji« i »postępu« wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości”
- Jak dodał, “innym bardzo groźnym przejawem tej ofensywy anty-moralności jest wprowadzanie przez niektóre samorządy do przedszkoli i do szkół (…) programów seks edukacji”
- To nie pierwsze kontrowersyjne słowa metropolity krakowskiego. 1 sierpnia w kazaniu na rocznicę Powstania Warszawskiego oświadczył, że “czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska – nie czerwona, ale tęczowa”.
List pasterski abpa Jędraszewskiego zatytułowany “Totus Tuus – Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę” został opublikowany na stronach Archidiecezji Krakowskiej.
Jak napisał w nim hierarcha, odzyskanie przez Polskę suwerenności na początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku nie oznacza jednak, że raz na zawsze skończyły się nasze zmagania o autentyczną wolność. “Ona zawsze jest darem, z którym nierozerwalnie łączy się konieczność kolejnych zmagań o jej ocalenie i zachowanie” – stwierdził.
“Obec … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS