A A+ A++

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1116 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

W czwartek może być nawet 20 stopni Celsjusza, potem przez kolejne dni będzie się stopniowo ochładzać, a sobotę spodziewany jest deszcz. Złota polska jesień.

W najnowszym wydaniu „Przeglądu Powiatowego” najważniejszym tematem jest praktyczna likwidacja szpitala w Augustowie. Decyzją wojewody z PiS nasz szpital zostaje przekształcony w szpital covidovy poziomu 2, to znaczy w placówkę leczącą wyłącznie koronawirusa. To z pewnością nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu. Na szczęście działać będzie w jakiejś części SOR i nocna i świąteczna pomoc medyczna. Ciężej chorzy muszą pofatygować się do Grajewa i Suwałk. Już teraz kolejki do lekarzy rodzinnych są dość spore, a możemy się spodziewać, że wielu z nich zostanie przymusowo przeniesionych do pracy w szpitalu. Wówczas pierwsza linia obrony przed koronawirusem, jakim są przychodnie, może nie unieść ciężaru walki. A ludzie chorują przecież także na inne choroby. Nie mam pewności, czy sprawujący władzę zdają sobie z tego sprawę. Trzeba zacząć się modlić o zdrowie naszych mieszkańców.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, więc będziemy śledzić wszelkie informacje w tym temacie. Lektura artykułu „Augustów bez szpitala wydaje się obowiązkowa.

Pamiętajmy, by unikać miejsc, gdzie możemy się zakazić, nośmy maseczki, nawet gdy uważamy, że to głupie. Pamiętajmy, że nosząc maseczki chronimy innych.

Tematem okładkowym jest wiedza przewodniczącej Dobrowolskiej o przestępstwie urzędniczym, jakim jest nadużycie władzy lub stanowiska. Na moje oko pani Dobrowolska uważa, że to przestępstwo popełnił lub zamierzał popełnić któryś z członków PiS. Przypomnę, że została ona z PiS wyrzucona. Przypomnę też, że sprawa dotyczy opłaty adiacenckiej od podziału działek, z której to opłaty do miasta wpływa średnio 1300 zł rocznie. Zatem nieduże pieniądze i wielkie oskarżenia. Zapraszam do przeczytania tekstu „Zlot jasnowidzów”.

Badamy oświadczenia majątkowe najważniejszych osób w mieście i powiecie. W tym numerze pod naszą lupę poszli starostowie i przewodniczący rady powiatu. Oświadczenie starosty kryje jedną niespodziankę, którą opisujemy w artykule „Starosta zarabia mniej”.

Rozwód Wojciecha Walulika z Naszym Miastem był niezwykle gwałtowny i widowiskowy. W tle pojawiały się sprawy obyczajowe, ktoś kogoś nagrywał, niektórzy o tym wiedzieli. Echa tamtych wydarzeń brzmią do dzisiaj. Marcin Kleczkowski twierdzi, że pełną wiedzę ma Tomasz Dobkowski. Z kolei Filip Chodkiewicz opowiada niewygodne historie o Wojciechu Waluliku, by zaraz potem apelować o zachowanie dyskrecji. Taki magiel polityczny. Kto chce do tego magla zajrzeć niech nie przegapi testu „Tajemnice Tomasza Dobkowskiego”.

Alicja Dobrowolska i Katarzyna Raczkowska skierowały do sądu pozwy przeciw mojej osobie. Lektura pozwów jest bardzo zajmująca, ale jednocześnie interesująca. Okazuje się, że pisząc pozew można z lekka mijać się z prawdą, lub prawdę naciągać. Na szczęście sądy są jeszcze niezawisłe i niezależne i zamierzamy dowieść w nich, że to redakcja miała rację wypominając radnym koalicji, że hamują rozwój Augustowa.

Ulica Wojska Polskiego miała stać się bardzo bezpieczna. Została znacznie zwężona, co wymusiło wolniejszą jazdę. Wykonano nowe oświetlenie. Właśnie oświetlenie stało się problemem. Ulica Wojska Polskiego prowadzi pod górkę. Myślę, że ten fakt może być przyczyną, iż podczas deszczowych wieczorów kierowcy skarżą się na słabą widoczność, czują się oślepiani. Starosta obiecuje szybkie rozwiązanie tego problemu, choć oświetlenie ulicy ponoć leży w gestii burmistrza. Przejścia dla pieszych mają być wyposażone w inteligentne sygnalizatory ostrzegawcze. Światło na Wojska Polskiego opisujemy w artykule „Inteligentne oświetlenie”.

Starosta mówi o inteligentnym oświetleniu, a Filip Chodkiewicz o automatycznym policjancie. To bardzo ciekawy projekt realizowany z jedną z firm telekomunikacyjnych. Obecnie na skateparku dochodzi do wielu zdarzeń niebezpiecznych, młodzież spożywa alkohol, mamy tam do czynienia z przemocą i wybrykami chuligańskimi. Według zapowiedzi radnych Naszego Miasta mieli tym miejscu pracować woluntariusze. Nic z tych planów nie wyszło. Obecnie wdrażany jest projekt systemu monitoringu, który ma pełnić funkcję automatycznego policjanta. Piszemy o tym w artykule „Automatyczny policjant”.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszym numerze „Przeglądu Powiatowego”, który ukaże się w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi dostęp premium, może przeglądać portal bez reklam.

Warto czytać „Przegląd Powiatowy”, bo jest co.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProtest rolników w Pabianicach. Chodzi o “piątkę” dla zwierząt
Następny artykułProjekt #zostańwdomu – “Świat na scenie, czyli przedstawienie”