A A+ A++

Ostatni raz częstochowska Skra zagrała na swoim obiekcie przy ul. Loretańskiej pod koniec sezonu 2020/2021. Wówczas drugi z klubów spod Jasnej Góry wywalczył sobie awans na zaplecze Ekstraklasy, a to oznaczało konieczność przebudowy obiektu i tymczasową przeprowadzkę.

Zobacz wideo
Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

Od początku sezonu 2021/2022, Skra domowe spotkania rozgrywa w Bełchatowie, na doskonale znanej kibicom GIEKSA Arenie. Na szczęście dla kibiców prawie stuletniego podmiotu, już niedługo wszystko powinno wrócić do normy i to niekoniecznie przez wyniki zespołu, który znajduje się w strefie spadkowej Fortuna 1. Ligi.

Przebudowa trwa

Kiedy stało się jasne, że częstochowski zespół zagra w wyższej klasie rozgrywkowej, rozpoczęto planowanie dostosowania stadionu przy ul. Loretańskiej do jej wymogów. Na ten moment wymieniono murawę, zainstalowano podgrzewanie płyty oraz przebudowano budynek klubowy.

Problemem dla klubowych finansów są za to trybuny. Na starym (choć zbudowanym w 2011 roku) obiekcie, znajdowało się do tej pory zaledwie 900 krzesełek. Tym samym mecze pierwszoligowego klubu oglądać mogło mniej kibiców niż w Niepołomicach, Stężycy czy podwarszawskim Wołominie. Klub ma jednak pomysł, by poradzić sobie z tą kwestią. Założono bowiem zbiórkę, polegającą na sprzedaży akcji.

Polska może się bać. Argentyna zagrała jak przyszły mistrz świata [WIDEO]

Akcja finansowania społecznościowego organizowana jest wraz z platformą Beesfund, która również pomagała krakowskiej Wiśle. Zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować w Skrę, nie tylko dołożą swoją cegiełkę do budowy trybun oraz rozbudowy infrastruktury około stadionowej, ale również otrzymają od klubu szereg benefitów, takich jak między innymi dostęp do zamkniętej grupy inwestorów, karnet na pierwszy pełny sezon Skry na “Lorecie”, miejsce na pamiątkowej tablicy dla akcjonariuszy czy możliwość obserwowania zamkniętego treningu pierwszej drużyny

– czytamy na portalu gol24.pl, który rozmawiał z przedstawicielami Skry.

Mała kwota, duży wkład

Według informacji podanych opinii publicznej, zakupu akcji klubu można dokonać na portalu emisja.ks-skra.pl. Najtańszy pakiet, zawierający 400 akcji, kosztuje zaledwie 204 złote, a klub za jej zakup oferuje podstawową “wyprawkę kibica”. Przy wydatku 510 złotych, inwestor może spodziewać się już dodatkowego karnetu na pierwszy pełny sezon Skry rozgrywany na przebudowanym stadionie.

Najdroższą opcją jest pakiet VI, kosztujący 25500 zł. W nim znajdują się już m.in. dwa karnety VIP, możliwość obserwowania treningów zamkniętych, możliwość współtworzenia mediów klubowych podczas meczu wyjazdowego czy miejsce na reklamę na koronie stadionu.

Robert LewandowskiZłe informacje dla Polaków. Meksyk “znalazł sposób na zatrzymanie Lewandowskiego”

Wcześniej z podobnego pomysłu skorzystała już Wisła Kraków, która w ten sposób uzupełniała braki w budżecie. W tamtym przypadku akcja została zakończona sporym sukcesem.

Na ten moment cel zebrania dwóch milionów złotych został spełniony w nieco ponad jednym procencie. Do zakończenia akcji został jednak jeszcze ponad miesiąc.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGRZEGORZ MAJCHRZAK. Trzecia połowa
Następny artykułKierunek Katar. Bez balonika na pokładzie