A A+ A++

Kiedyś w telewizorach mogliśmy znaleźć funkcję regulacji głośności i zmiany kanałów. Później doszły takie możliwości, jak wbudowane radia, czy nawet czytniki DVD. Teraz telewizory służą przede wszystkim do obsługi serwisów streamingowych. Najpopularniejsze marki korzystają z zewnętrznych rozwiązań. Jaki więc wybrać system operacyjny w TV?

Dostępne na rynku telewizory są wyposażone w różne systemy operacyjne. Klienci najczęściej wybierają pomiędzy modelami ze standardowym Smart TV lub Android TV. Na czym polegają różnice między tymi systemami i czy naprawdę, jak przekonują niektórzy producenci, warto kupić telewizor z Androidem?

Co wyróżnia Android TV?

Czym właściwie jest Android TV? Najprościej mówiąc, to oparcie oprogramowania telewizora na systemie Android. Jest to ten sam wspierany przez Google system, który wiele osób zna ze swoich laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.

Dzięki wprowadzeniu go również do telewizorów, możliwe staje się zsynchronizowanie telewizora z telefonem albo zainstalowanie na telewizorze aplikacji z Google Play. Zadaniem Android TV jest także ułatwienie użytkownikom korzystania z Internetu oraz różnych platform streamingowych takich jak np. Netflix czy Disney +.
Dodatkowym ułatwieniem dla niektórych użytkowników jest także możliwość wydawania komend głosowych (Android TV z Asystentem Głosowym). Nie trzeba wówczas niczego wpisywać na ekranie, a jedynie głosem sterować telewizorem! Korzystanie z tej opcji wymaga jednak posiadania pilota z mikrofonem.

Jako że Android TV jest oprogramowaniem stosowanym w niektórych telewizorach, można ogólnie powiedzieć, że Android TV to jeden z typów Smart TV. Zwykle jednak system operacyjny wspierany przez Google jest wymieniany oddzielnie. Dlaczego? 

Jaka jest różnica między Smart TV a Android TV?

Po pierwsze, wielu użytkowników podkreśla łatwość obsługi telewizorów wyposażonych w system Android. Korzystanie z licznych funkcji jest bardzo intuicyjne i o wiele prostsze niż praca z systemami operacyjnymi zainstalowanymi w innych telewizorach.

Po drugie, telewizory ze standardowym Smart TV, czyli wgranym przez producenta oprogramowaniem, pozwalają na korzystanie jedynie z programów, które zostały przewidziane przez danego producenta. W przypadku Android TV jest inaczej. Każdy użytkownik może dowolnie zainstalować dodatkowe programy – zależnie od tego, w jaki sposób zamierza wykorzystywać swój telewizor. Dla jednych będzie istotne uruchomienie na dużym ekranie telewizora gier znanych ze smartfona, a dla innych – łatwe i szybkie korzystanie z platform streamingowych.

Czy warto kupić telewizor z Androidem?

Wielu użytkowników Android TV jest bardzo zadowolonych z działania tego … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPutin próbuje straszyć Europę. Wspomniał o Hiroszimie
Następny artykułPoznań: Przygotowania do premiery baletowej “Stabat Mater”