Podczas dzisiejszej, wspólnej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się w ratuszu, wręczone zostały nagrody im. Tadeusza Tertila. Przyznawane są one za pracę dyplomową o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim. Przekazano 3 nagrody i 2 wyróżnienia.
O nagrodę starać mogli się mieszkający w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim autorzy prac dyplomowych, będący absolwentami studiów pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Nagrody fundowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie, przyznane zostały w dwóch kategoriach: najlepsza praca licencjacka lub inżynierska oraz najlepsza praca magisterska. W przypadku tej ostatniej, zwycięzcy wyłonieni zostali w dwóch obszarach – nauk społecznych oraz nauk technicznych.
Kapituła XVI edycji Nagrody im. Tadeusza Tertila, która reprezentowała prezydenta i starostę w składzie: Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa, prof. dr hab. Leszek Kozioł, kierownik Katedry Zarządzania MWSE, dr Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, dr Małgorzata Martowicz, prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki ANS, dr hab. Tadeusz Mędzelowski, prof. WSB w Nowym Sączu, Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego i Tomasz Stelmach, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, postanowiła nagrodzić oraz wyróżnić pięć osób.
Nagrody im. Tadeusza Tertila otrzymali: Ewa Słota, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej za pracę Adaptacja dziecka trzyletniego do środowiska przedszkolnego na przykładzie Przedszkola Publicznego w Pogórskiej Woli (w kategorii prace magisterskie – obszar nauk społecznych), Bartłomiej Rój, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej za pracę Ocena możliwości wykorzystania satelitarnych danych temperaturowych oraz wskaźników wegetacji do badania mikroklimatu miasta (w kategorii prace magisterskie – obszar nauk technicznych) oraz Szymon Grodowicz, absolwent Politechniki Krakowskiej za pracę Projekt koncepcyjny dworca autobusowego na 8 stanowisk wraz z wstępnymi obliczeniami statycznymi (w kategorii prace licencjackie i inżynierskie).
Wyróżniono ponadto autorów dwóch prac magisterskich w kategorii obszaru nauk społecznych: Mariana Kołodzieja, absolwenta Wyższej Szkoły Biznesu za pracę Firma to ludzie – zarządzanie pracą a komunikacja interpersonalna, etyka a etykieta. Analiza organizacji zrzeszonych w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie oraz Annę Budzyń, absolwentkę Akademii Nauk Stosowanych za pracę Życie codzienne w Tarnowie w okresie II wojny światowej (1939-1945).
Przypomnijmy, że od 2007 roku autorzy prac licencjackich, inżynierskich lub magisterskich o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim, ubiegają się o nagrodę im. Tadeusza Tertila. Prace dyplomowe zgłaszały w tym roku uczelnie do 15 września.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS