A A+ A++

Zapraszamy do odwiedzenia Mobilnego Showroomu promującego gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów”. Jest to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej – przybliżająca grającym realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest na VR oraz PC.

Po inauguracji w dniach 14-16.09.2022 na terenie Sejmu RP, Wystawa Mobilna wyruszyła w trasę po Polsce. Już dziś (10.10) przyjedzie do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie będzie dostępna przed budynkiem filii kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godz. 10-16, przy czym przewiduje się, że w godzinach 10-13 będzie dostępna dla grup zorganizowanych, a w godzinach 13-16 wystawę będzie mogła zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież w wieku od 13 roku życia – za zgodą rodzica lub opiekuna.

Łącznie wystawa odwiedzi 20 miast w całej Polsce, gdzie mieszkańcy, w szczególności młodzież, będą mogli za darmo zapoznać się z ,,Grą Szyfrów”. W każdym mieście wystawa będzie gościć jeden dzień. Finał projektu odbędzie się 28.10. w Głogowie.

Celem organizatorów Wystawy Mobilnej jest umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych, bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie. Warto podkreślić, że ,,Gra Szyfrów” jest częścią projektu MEiN pt. ,,Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane.

Ponadto, serdecznie zapraszamy również 10 października na godz. 13:30 przed budynek Mediateki 800-lecia przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej „Stanisław Sojczyński (1910-1947) – nauczyciel, żołnierz, konspirator”.

reklama


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie tylko Zamoyski: Polscy padewczycy i ich herby
Następny artykułPoznaj reumatyzm: Objawy, symptomy i możliwości leczenia