A A+ A++

Były wiceprezes PAP i obecny przewodniczący Rady Nadzorczej PAP Maciej Świrski oraz dziennikarka, była dyrektor CIR i sekretarz w Radzie Nadzorczej PAP Agnieszka Glapiak zostali w czwartek powołani przez Sejm do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Oboje kandydaci zostali zgłoszeni przez PiS.

Obecna kadencja członków KRRiT kończy się we wrześniu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na sześcioletnią kadencję – dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat.

Świrskiego poparło 234 posłów. Za wyborem Glapiak głosowało 234 posłów.

Maciej Świrski. Kim jest nowy członek KRRiT

Wskazany przez posłów PiS Maciej Świrski od 2017 r. zasiadał w Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej jako jej wiceprzewodniczący, a od 2021 r. jest jej przewodniczącym. Rada nadzorcza PAP pod jego kierunkiem nadzoruje plan zmian technologicznych i organizacyjnych PAP, wprowadzanie nowych usług dla klientów Agencji, walkę z dezinformacją (serwis Fake Hunter) i aktywizację Polskiej Agencji Prasowej na arenie międzynarodowej.

Od 2006 do 2009 r. Świrski był wiceprezesem PAP, odpowiadając za technologie, finanse i działalność internetową agencji. “W czasie jego kadencji w zarządzie, PAP po raz pierwszy w historii swojego działania jako SSP uzyskała dodatni wynik finansowy” – napisano w sejmowym uzasadnieniu kandydatury Świrskiego.

Świrski jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, PMTP University of Wisconsin (Milwaukee), MBA (Akademia Koźmińskiego). W 2012 r. założył Redutę Dobrego Imienia – Polską Ligę przeciw Zniesławieniom, której jest prezesem. Statutow … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoszulka Michaela Jordana sprzedana na aukcji za ponad 10 milionów dolarów
Następny artykuł“Czasem dialog śmierdzi, ale trzeba go prowadzić”. Papież o Rosji