A A+ A++

Limanowa. Burmistrz Władysław Bieda stwierdził na sesji, że to władze miasta zaproponowały, aby minister Andrzej Gut-Mostowy uruchomił swoje biuro poselskie w Limanowej.

Jak już informowaliśmy, z miejskiego budynku przy ul. Marki Boskiej Bolesnej wyprowadzono dwie organizacje: biuro oddziału PTTK Ziemi Limanowskiej oraz powiatowe koło Polskiego Związku Niewidomych. Wszystko po to, by przygotować lokal na biuro poselskie dla Andrzeja Guta-Mostowego – wiceministra sportu i turystyki w randze sekretarza stan oraz pełnomocnika premiera ds. promocji polskiej marki.

– Miasto Limanowa cały czas inwestuje, staramy się o dofinansowanie, realizujemy różne projekty – powiedział podczas ostatniej sesji burmistrz Władysław Bieda, dodając, że w staraniach o dofinansowanie z rozmaitych źródeł samorząd miasta wspierają dwaj parlamentarzyści – Jan Hamerski i Andrzej Gut-Mostowy.

Senator Jan Hamerski posiada już w Limanowej swoje biuro, nie miał go natomiast wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. – Poprosiłem pana ministra, by rozważył uruchomienie biura, a on przychylił się do tej prośby. Będzie to korzystne zarówno dla mieszkańców, jak i samorządu miasta – stwierdził burmistrz.

Miasto przygotowało lokal znajdujący się w budynku przy ulicy Matki Boskiej Bolesnej, w sąsiedztwie biura poselskiego Urszuli Nowogórskiej. Aby zrobić miejsce dla wiceministra, samorząd wypowiedział umowy dwóm organizacjom: zarządowi oddziału powiatowego PTTK oraz oddziałowi Polskiego Związku Niewidomych.

– Stowarzyszeniom zaproponowaliśmy inne miejsca i zostały one zaakceptowane. Naszym zdaniem będą to odpowiednie miejsca do prowadzenia ich działalności – ocenił burmistrz.

Władze miasta Limanowa rok temu przyznał politykowi tytuł i medal „Za zasługi dla Miasta Limanowa”. To jego resort rozdzielał środki z rządowej puli na wsparcie dla gmin górskich. Program, który przygotowało MRPiT, wsparł 202 gminy położone na terenach górskich sumą 672 mln zł. W Małopolsce, pieniądze w wysokości obliczanej na podstawie algorytmu powiązanego ze średnią wydatków inwestycyjnych samorządów z ostatnich lat, otrzymały 82 gminy. Wśród nich znalazły się wszystkie samorządy z Limanowszczyzny. Najwyższe wsparcie przyznano gminie Limanowa (ponad 8 mln zł), miastu Limanowa natomiast kwotę 7,1 mln zł. Za pieniądze z funduszu przeciwdziałania COVID-19 miasto buduje właśnie nowy most w ciągu ul. Lipowej.

Andrzej Gut-Mostowy to poseł Platformy Obywatelskiej na Sejm RP z okręgu nr 14 – Nowy Sącz w latach: 2005–2007, 2007–2011, 2011–2015. W 2017 przeszedł z Platformy Obywatelskiej do Porozumienia Jarosława Gowina i stanął na czele struktury w okręgu nowosądeckim. W wyborach w 2019 był przedstawicielem tej partii na liście PiS do Sejmu – zdobył 12437 głosów. Przed wyborami w całym regionie zauważalna była bardzo intensywna kampania Guta-Mostowego, prowadzona głównie poprzez bannery i plakaty. Startując z 9 miejsca na liście, osiągnął szósty wynik w okręgu.

W latach 1998–2005 był radnym województwa małopolskiego, zajmował m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Natomiast w latach 1995-1998 sprawował funkcję radnego miasta Zakopane. Gut-Mostowy był też wiceprezesem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008–2014 oraz prezesem i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Pochodzi z jednej z najstarszych i najliczniejszych rodzin na Podhalu, która od końca XIX wieku zajmuje się turystyką. Wraz z żoną jest właścicielem dwóch spółek – jawnej Sabała w Zakopanem, do której należy hotel na Krupówkach i karczma, a także Witów Ski – spółka z o.o., prowadzącej stację narciarską w Witowie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPKO BP Ekstraklasa: Zagłębie zremisowało z Jagiellonią
Następny artykułWojna na Ukrainie wchodzi w „fazę Verdun”