A A+ A++

Odpowiedni wybór dętki rowerowej gwarantuje komfort jazdy oraz może posłużyć na lata. Produkt wysokiej jakości nie zawsze będzie dobrze dostosowany do każdego typu roweru. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak m.in. rozmiar opony, czy przeznaczenie danego roweru. Na co zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego możliwego wyboru?

Dętki rowerowe – wybór właściwego rozmiaru

Dętki rowerowe występują w wielu rozmiarach. Odpowiedni dobór rozmiaru dętki jest kluczowy. Powinien być on dopasowany zarówno do wielkości, jak i objętości opony. Zdecydowanie mniejsze opony będą występowały w rowerach przeznaczonych dla dzieci, czy składakach, w porównaniu do tych przeznaczonych stricte dla osób dorosłych. Rozbieżność ta może wynosić nawet 13 rozmiarów. Na opakowaniu danej dętki widnieje informacja dotycząca szerokości opony, do jakiej jest ona przeznaczona oraz zewnętrznej średnicy opony pojazdu. Aby poznać rozmiar opony, należy znaleźć numery, które znajdują się na jej boku. Zazwyczaj będą znajdowały się tam dwa rodzaje oznaczeń. Ich nazwy to ETRTO oraz calowe, które znajdują się zazwyczaj w nawiasie.

Dętki rowerowe – wybór w zależności od wentylu rowerowego

Istnieją 3. podstawowe rodzaje wentyli, w które wyposażone są dętki. Wentyl samochodowy cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Ten rodzaj jest bardzo chętnie wybierany przez użytkowników rowerów miejskich. Cenią oni aspekt praktyczny. Związany jest on z faktem, że rowerzysta może napompować koło w takich miejscach, jak m.in. stacja benzynowa. Warto również wspomnieć o wentylu francuskim. Najczęściej korzystają z niego właściciele rowerów sportowych takich jak m.in. rowery górskie. Wybór ten jest związany z dostosowaniem wentylu Presta do rowerów posiadające wąski otwór. Z kolei ostatni rodzaj wentyli, czyli rowerowy jest niezwykle rzadki i dostosowanych przede wszystkim do starszych rowerów.

Należy również zwrócić uwagę na to, czy długość wentylu nie jest zbyt krótka. Kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku wyboru dętki do nowoczesnych rowerów posiadających obręcze stożkowe. Przeważnie wentyl o długości co najmniej 35 mm powinien być wystarczający, lecz we wspomnianym wcześniej przypadku nie powinien być on krótszy, niż 60 mm. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup przedłużki. Warto również wybrać wentyl, który będzie dokręcany i nagwintowany. Należy na to zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dętki Schrader lub AV.

Koło rowerowe

Wybór dętki rowerowej, a rodzaj roweru

Inna dętka najlepiej sprawdzi się do roweru miejskiego, a inna do np.:. Roweru szosowego. W tym drugim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dętka była węższa, ponieważ powinna ona być wytrzymała na wysokie ciśnienie. W innych typach rowerów istotną kwestią będzie grubość dętki.

Czy waga dętki rowerowej jest istotną kwestią?

Waga dętki nie zawsze jest istotnym kryterium wyboru. Mimo to osoby wykorzystujące rowery w celach sportowych wybierają modele jak najlżejszej. Te, które ważą najwięcej, mogą spowalniać uczestnika wyścigu.

Dętka rowerowa – materiał

Materiał wykonania powinien być wysokiej jakości. Dzięki temu będzie ona szczelna i wytrzymała.

Dobre dętki rowerowe – gdzie kupić?

Wybór odpowiedniej dętki wbrew pozorom jest niezwykle istotną kwestią. Wybór odpowiedniego modelu to przede wszystkim większe bezpieczeństwo podczas jazdy oraz mniejsze ryzyko ewentualnej awarii. Z tego względu nie należy oszczędzać na zakupie tego elementu. Najlepiej korzystać z produktów oferowanych przez firmy, które mają duże doświadczeniem, cieszą się zaufaniem ze strony klientów oraz cenią sobie wysoką jakość.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMichał Ruciak: Peselu nie oszukasz. W lidze gra tylko 3 zawodników z mojego rocznika
Następny artykułPrzystanek Drożyzna na Jarmarku Dominikańskim. Pajda chleba ze smalcem za 15 zł, frytki nawet za 27 zł